×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zachodniopomorskie: w lipcu liczba e-recept wzrosła niemal dwukrotnie

Autor: KG/Rynek Zdrowia01 sierpnia 2019 08:00

W ciągu jednego miesiąca liczba elektronicznych recept wystawionych w Zachodniopomorskiem wzrosła niemal dwukrotnie - ze 116 tys. w czerwcu, do 225 tys. w lipcu.

Zachodniopomorskie: w lipcu liczba e-recept wzrosła niemal dwukrotnie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Zachodniopomorski OW NFZ, pacjenci mogą otrzymać e-recepty w 133 placówkach, w 47 różnych miejscowościach. To także duża zmiana -  w czerwcu placówek i miejscowości było dwa razy mniej.

Najwięcej recept w województwie wystawiają: NZOZ Przychodnia Medycyny Rodzinnej Wiesława Fabian ze Szczecina (78 723), Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska ze Świnoujścia (23 745), Przychodnie Medycyny Rodzinnej Szafera ze Szczecina (15 761), Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska w Stargardzie (15 015) oraz NZOZ "Przychodnia Rodzinna" Grzegorz Bajerowicz z Łobza (11 592).

Złota piątka wystawiła 64 proc. wszystkich elektronicznych recept, jakie na swoje konta w naszym województwie otrzymali pacjenci od początku roku - czytamy w komunikacie.

Region koszaliński niedawno przyłączył się do systemu, ale skok liczby podmiotów i wystawionych recept jest znaczący. W czerwcu wystawiono tutaj 2,8 tys. e-recept, w lipcu jest ich 8 razy więcej, bo 22,4 tys. Z siedmiu placówek, w których pacjenci mogli dostać e-recepty w czerwcu, liczba wzrosła do 35.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze