Niedzielski: wystawiono 382 tys. e-skierowań dla medyków na czwartą dawkę szczepienia przeciw COVID-19

Autor: • Źródło: PAP17 sierpnia 2022 09:48

Wystawiono już 382 tys. e-skierowań na czwartą dawkę szczepienia przeciw COVID-19 dla personelu medycznego – poinformował w środę rano minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski: wystawiono 382 tys. e-skierowań dla medyków na czwartą dawkę szczepienia przeciw COVID-19
Wystawiono 382 tys. e-skierowań dla medyków na czwartą dawkę szczepienia przeciw COVID-19 Fot. AdobeStock

 

Wystawiono 382 tys. e-skierowań dla medyków na czwartą dawkę 

Od 17 sierpnia pracownicy wykonujący czynności zawodowe w placówkach ochrony zdrowia, w tym w aptekach i punktach aptecznych, i studenci kierunków medycznych mogą zaszczepić się drugą dawką przypominającą przeciwko COVID-19.

- Dziś w nocy wystawiliśmy 382 tys. e-skierowań na czwartą dawkę szczepienia przeciw COVID-19 dla personelu medycznego - podał szef resortu zdrowia na Twitterze.

Poinformował również, że dotychczas na drugiego boostera zarejestrowało się 1,25 mln osób, a zaszczepiło się 1,04 mln z nich.

W drugim szczepieniu przypominającym stosowane są wyłącznie szczepionki mRNA. Są to Comirnaty (Pfizer-BioNTech) i Spikevax (Moderna). Do podania drugiej dawki przypominającej zaleca się ten sam preparat, którym zrealizowano pierwszą dawkę przypominającą.

Ministerstwo Zdrowia podnosi, że w pierwszej kolejności szczepienia powinny objąć personel medyczny mający bezpośredni kontakt z pacjentami i z materiałem zakaźnym lub narażony na zakażenie wirusem SARS-COV-2.

Od 22 lipca drugą dawką przypominającą mogą zaszczepić się osoby w wieku 60-79 lat. Wcześniej taką możliwość miały osoby w wieku powyżej 80 lat.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum