• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Nie masz szczepienia? Dostaniesz dziś SMS od Ministerstwa Zdrowia

Autor: PAP • Źródło: PAP29 listopada 2021 06:47

Ministerstwo Zdrowia wyśle dziś, 29 listopada, SMS-y do osób niezaszczepionych przeciwko COVID-19. Wiadomości otrzyma 900 tys. osób, które mają IKP.

Nie masz szczepienia? Dostaniesz dziś SMS od Ministerstwa Zdrowia Fot. Shutterstock
  • Ministerstwo Zdrowia wyśle w poniedziałek, 29 listopada, SMS-y do osób niezaszczepionych przeciwko COVID-19
  • Wiadomości otrzyma 900 tys. właścicieli Internetowego Konta Pacjenta, którzy nie zaszczepili się przeciw COVID-19
  • Według najnowszych danych resortu zdrowia w Polsce w pełni zaszczepionych jest 20 398 724 osób. Dawkę przypominającą otrzymało 2 473 243 osób, natomiast trzecią dawkę - 255 111

Sprawdź: Od grudnia nowe obostrzenia możliwe w galeriach, sklepach i restauacjach

L4 od 2022. Krótsze zwolnienie lekarskie i niższy zasiłek chorobowy. Duże zmiany

Od 2022 zwolnienie lekarskie z nowego powodu. Masowo wzrośnie liczba L4

Nie masz szczepienia? Dostaniesz dziś SMS od Ministerstwa Zdrowia

Wiadomość tekstowa będzie brzmiała: "UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz eskierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna".

Sms-a tej treści otrzyma 900 tys. właścicieli Internetowego Konta Pacjenta, którzy nie zaszczepili się przeciw COVID-19.

Wysyłka wiadomości - jak poinformował PAP resort - rozpocznie się o godzinie 10.00. Smsy zostaną rozesłane w ciągu kilku godzin.

Czytaj: Nie ma pielęgniarek. W szpitalu tymczasowym sytuacja kryzysowa

"Czwarta fala jest falą niezaszczepionych"

- Czwarta fala epidemii jest falą niezaszczepionych, dlatego podejmujemy kolejne działania by dotrzeć z informacją o szczepieniach do jak najszerszej grupy osób. Chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, stąd dzisiejsza akcja smsowa nie będzie ostatnią  - tłumaczy minister zdrowia dr Adam Niedzielski.

- Przymierzamy się również do wysyłki wiadomości tekstowych zachęcających do szczepień do osób kończących kwarantannę  - dodał.

Poniedziałkowa wysyłka to kolejna akcja sms-owa Ministerstwa Zdrowia. MZ wysłało 15,5 mln smsów z informacją o szczepieniach dawką przypominającą po sześciu miesiącach od pełnego wyszczepienia oraz 5 mln wiadomości do osób 50 plus, które mogą zaszczepić się po pięciu miesiącach.

Dodajmy, że według najnowszych danych resortu zdrowia w Polsce w pełni zaszczepionych jest 20 398 724 osób. Dawkę przypominającą otrzymało 2 473 243 osób, natomiast trzecią dawkę - 255 111.

Sprawdź: Specjaliści piszą do prezydenta i premiera. Apelują o ograniczenia dla niezaszczepionych

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum