• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Ważny lek wróci do aptek. Pacjenci nie mogą się doczekać. Teraz jest nie do kupienia

Autor: oprac. JPP • Źródło: Gdziepolek.pl01 lipca 2022 08:10

Lek stosowany w leczeniu jednej z najpopularniejszych chorób układu ruchu wciąż jest niedostępny w aptekach. Jednak, jak informuje portal gdziepolek.pl wróci do sprzedaży w drugiej połowie lipca.

Ważny lek wróci do aptek. Pacjenci nie mogą się doczekać. Teraz jest nie do kupienia
Ważny lek wróci do aptek. Pacjenci nie mogą się doczekać. Teraz jest nie do kupienia Fot. AdobeStock
  • Lek stosowany w leczeniu jednej z najpopularniejszych chorób układu ruchu wciąż jest niedostępny w aptekach
  • Jednak, jak informuje portal gdziepolek.pl wróci do sprzedaży w drugiej połowie lipca
  • preparat Structumm stosowany wspomagająco w leczeniu objawów choroby zwyrodnieniowej stawów

Ważny lek wróci do aptek w drugiej połowie lipca. Teraz jest nie do kupienia

Chodzi o lek wykorzystywany w leczeniu jednej z najpopularniejszych  chorób układu ruchu. To preparat Structumm stosowany wspomagająco w leczeniu objawów choroby zwyrodnieniowej stawów. Substancją czynną preparatu jest siarczan chondroityny, będący jednym z głównych składników budujących kości i chrząstkę stawową.

- Chciałbym zapytać się o lek na receptę STRUCTUM. Biorę go na zwyrodnienie kolan. Nigdzie nie można go dostać co się dzieje. Czy jest może jego zamiennik. Proszę o informację w tej sprawie - napisała jedna z pacjentem kilka dni temu. 

Potwierdzają to dane portalu gdziepolek.pl, z których wynika, że lek jest praktycznie niedostępny w sprzedaży, to jednak ma się wkrótce zmienić. 

- Z BOK firmy PIERRE FABRE MEDICAMENT POLSKA SP. Z O. O. otrzymaliśmy informację, iż kolejne dostawy leku planowane są na II połowę lipca bieżącego roku - poinformował portal gdziepolek.pl

Tych leków może zabraknąć w lipcu 2022

Dodajmy, że na nowej liście Ministerstwa Zdrowia znalazło się aż 215  leków i wyrobów medycznych, których może zabraknąć w aptekach od 1 lipca. Są na niej popularne preparaty. Listę opublikowano w Dzienniku Urzędowym ministra zdrowia.

Wśród leków znajdują się m.in. Kreon, Trulicity, Neoparin czy Concerta. Cała lista dostępna jest  w artykule Tych leków może nie być w aptekach od 1 lipca. Nowa lista z Ministerstwa Zdrowia

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum