Minister zdrowia o Krajowej Sieci Onkologicznej: to jeden z flagowych projektów resortu
Ustawa o Krajowej Sieci Onkologicznej to jeden z flagowych projektów Ministerstwa Zdrowia – zaznaczył szef resortu Adam Niedzielski. Oczekiwania społeczne w stosunku do tego nowego modelu opieki onkologicznej są ogromne – ocenił.

- W czwartek w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim im. św. Jana Pawła II w Siedlcach planowane jest podpisanie ustawy o KSO przez prezydenta Andrzeja Dudę
- Ustawa o KSO zakłada, że każdy pacjent - niezależnie od miejsca zamieszkania - otrzyma opiekę onkologiczną opartą na jednakowych standardach diagnostyczno-terapeutycznych
- Realizacja etapów leczenia ma przebiegać przy współpracy specjalistów z różnych dziedzin medycyny
Co zakłada ustawa o KSO?
Podmioty w Krajowej Sieci Onkologicznej będą miały obowiązek wyznaczania koordynatora dla każdego pacjenta.
Powstanie krajowa infolinia onkologiczna informująca o organizacji opieki onkologicznej w ramach KSO, w tym o możliwości uzyskania świadczeń opieki zdrowotnej.
- Minister @a_niedzielski o #KSO: Krajowa Sieć Onkologiczna to jeden z flagowych projektów MZ. Spoczywa na nas wielka odpowiedzialność za zbudowanie Sieci oraz za przekonanie pacjentów, że nowy system zagwarantuje im optymalną ścieżkę leczenia i wsparcie najlepszych specjalistów - przekazał w środę na Twitterze resort, cytując wypowiedź ministra.
W zamieszczonej grafice szef MZ ocenił, że oczekiwania społeczne w stosunku do tego nowego modelu opieki onkologicznej są ogromne.
Strukturę KSO utworzą specjalistyczne ośrodki leczenia onkologicznego (tzw. SOLO) I, II i III poziomu zabezpieczenia opieki onkologicznej KSO wraz z centrami kompetencji, ośrodkami satelitarnymi i ośrodkami kooperacyjnymi. Najbardziej skomplikowane świadczenia medyczne będą udzielane na poziomie wysokospecjalistycznym, złożone świadczenia medyczne na poziomie specjalistycznym, a najprostsze na poziomie podstawowym.

ZOBACZ KOMENTARZE (2)