• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Wojewódzki Szpital Zespolony od sierpnia z oddziałem i poradnią hematologiczną na umowę z NFZ

Autor: • Źródło: PAP25 lipca 2022 19:09

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera w Toruniu od sierpnia będzie prowadził oddział i poradnię hematologiczne w ramach umów z Narodowym Funduszem Zdrowia - poinformowała w poniedziałek dr Dorota Doktór z zespołu prasowego Oddziału NFZ w Bydgoszczy.

Wojewódzki Szpital Zespolony od sierpnia z oddziałem i poradnią hematologiczną na umowę z NFZ
Wojewódzki Szpital Zespolony od sierpnia z oddziałem i poradnią hematologiczną na umowę z NFZ. Zdj. ilustracyjne Fot. Shutterstock
  • Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera w Toruniu od sierpnia będzie prowadził oddział i poradnię hematologiczne w ramach umów z NFZ 
  • Oddział zostanie uruchomiony 1 sierpnia, natomiast od 2 sierpnia rozpocznie działalność poradnia hematologiczna 

Wojewódzki szpital w Toruniu od sierpnia z oddziałem i poradnią hematologiczną

- Szpital im. Rydygiera otrzymał zgodę wojewody kujawsko-pomorskiego na utworzenie oddziału hematologicznego i go otworzył. Zgłosił też chęć wykonywania świadczeń w ramach Narodowego Fundusz Zdrowia. Oddział NFZ w Bydgoszczy ogłosił postępowanie w tej sprawie i przyjął złożoną przez placówkę ofertę  - powiedziała PAP dr Doktór.

Oddział NFZ ogłosił też postępowanie konkursowe dotyczące świadczeń ambulatoryjnych z zakresu hematologii i hematologii - świadczenia onkologiczne. Szpital Rydygiera złożył ofertę, która została przyjęta. Poradnia hematologiczna rozpocznie działalność, w ramach umowy z NFZ, od 2 sierpnia.

- Tak więc od 1 sierpnia w Toruniu będą funkcjonowały dwa oddziały hematologiczne i od 2 sierpnia dwie poradnie hematologiczne - nowe w Szpitalu Rydygiera i dotychczasowe w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Mikołaja Kopernika. Mamy nadzieję, że podjęte działania zwiększą dostępność do świadczeń dla pacjentów hematologicznych" - powiedziała Doktór.

Od lipca z oddziału hematologii szpitala im. Kopernika odeszło 13 lekarzy

W Toruniu bardzo trudna sytuacja pod względem leczenia pacjentów powstała 1 lipca, kiedy z pracy na jedynym wówczas w mieście oddziale hematologii Szpitala im. Kopernika odeszło 13 lekarzy, w tym 10 specjalistów, a pozostało jednie pięcioro lekarzy i trzy rezydentki. Byli lekarze oddziału i pacjenci oddziału alarmowali, że powstała sytuacja może zagrażać zdrowiu i życiu leczonych.

Dyrekcja Szpitala im. Kopernika w wydanym 11 lipca oświadczeniu stwierdziła, że "nie ma żadnego zagrożenia dla pacjentów, ani dla dalszego funkcjonowania Oddziału Hematologii i Transplantacji Szpiku". Podkreślono, że oddział spełnia wszystkie niezbędne wymagania do kontraktowania świadczeń, a obsada dyżurowa jest w pełni zachowana. Zapewniono też, że nie jest planowane zamknięcie oddziału czy ograniczenie jego funkcjonowania.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum