×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Ryvu Therapeutics planuje finał badań klinicznych fazy I dla cząsteczki RVU120 u pacjentów z ostrą białaczką szpikową

Autor: oprac. JJ • Źródło: Rynek Zdrowia23 sierpnia 2022 11:00

Firma biotechnologiczna Ryvu Therapeutics S.A. (GPW:RVU) ogłosiła plany rozwoju na lata 2022-2024 w zakresie badań klinicznych, projektów fazy wczesnej (fazy odkryć i rozwoju przedklinicznego) oraz biznesu.

Ryvu Therapeutics planuje finał badań klinicznych fazy I dla cząsteczki RVU120 u pacjentów z ostrą białaczką szpikową
Ryvu Therapeutics w latach 2022-2024 na rozwój planuje przeznaczyć ok. PLN 535 mln. Fot. Shutterstock
  • Ryvu Therapeutics S.A. w latach 2022 – 2024 zamierza zakończyć trwające badania kliniczne fazy I dla cząsteczki RVU120 
  • Firma zamierza udzielać wsparcia dalszemu rozwojowi terapii SEL24 (MEN1703) - innowacyjnej, opracowanej w Polsce terapii celowanej w ostrej białaczce szpikowej
  • Całkowity budżet na realizację Planów Rozwoju firmy Ryvu Therapeutics na lata 2022-2024 szacowany jest na poziomie ok. PLN 535 mln (USD 115 mln)

Projekty kliniczne

Firma Ryvu Therapeutics S.A. w latach 2022 – 2024 zamierza zakończyć trwające badania kliniczne fazy I dla cząsteczki RVU120 u pacjentów z ostrą białaczką szpikową (ang. acute myeloid leukemia; AML) oraz zespołem mielodysplastycznym wysokiego ryzyka (ang. high-risk myelodysplastic syndrome; HR-MDS) i z guzami litymi.

W zakresie rozwoju klinicznego RVU120 w monoterapii, planuje przeprowadzenie badań fazy II w hematologii, z potencjalną strategią szybkiego wprowadzania na rynek oraz w wybranych indykacjach guzów litych – z głównym wskazaniem na potrójnie ujemnego raka piersi.

Ryvu Therapeutics zamierza również rozszerzenie potencjału terapeutycznego RVU120 rozpoczynając fazy I i II rozwoju klinicznego w schematach skojarzonych w AML/HR-MDS z lekami o działaniu synergistycznym z RVU120 oraz dodatkowych wskazaniach hematologicznych (np. w zespole mielodysplastycznym niskiego ryzyka (ang. low-risk myelodysplastic syndrome; LR-MDS) i w chorobach mieloproliferacyjnych z cechami dysplastycznymi (ang. MDS/MPN overlap syndrome). Działania te obejmą również działania w dodatkowych wskazaniach guzów litych (np. przerzutowy rak prostaty oporny na kastrację (ang. metastatic castration-resistant prostate cancer; mCRPC) lub mięsaki (ang. sarcomas).

Ponadto firma chce udzielać wsparcia dalszemu rozwojowi terapii SEL24 (MEN1703), prowadzonej przez Grupę Menarini. SEL24/MEB1703 jest innowacyjną, opracowaną w Polsce terapią celowaną, znajdującą się obecnie w trakcie badań klinicznych, w terapii ostrej białaczki szpikowej. Jej duży potencjał został udowodniony sukcesem pierwszej fazy badań klinicznych.

Projekty fazy wczesnej

Ryvu Therapeutics S.A w swoich planach na lata 2022 -2024 zawarła ukończenie rozwoju przedklinicznego i wprowadzenie do fazy I badań klinicznych jednego programu z wczesnego portfolio oraz zakłada wzmocnienie Platformy Syntetycznej Śmiertelności w celu dostarczenia pierwszych w swojej klasie kandydatów przedklinicznych a także dalszą rozbudowę innowacyjnej platformy do odkrywania celów terapeutycznych.

- Celem naszych planów rozwoju na lata 2022-2024 jest przyspieszenie realizacji misji Ryvu – odkrywania i opracowywania leków, które poprawią jakość życia chorych na nowotwory oraz ich rodzin. Równocześnie dążymy do maksymalizacji wartości Spółki dla naszych Akcjonariuszy – mówi Paweł Przewięźlikowski, współzałożyciel, największy udziałowiec i prezes zarządu Ryvu Therapeutics.

Dodaje: - W nadchodzących latach zamierzamy rozpocząć szeroko fazę II badań klinicznych RVU120 – naszego wiodącego projektu, będącego w fazie I badań klinicznych w AML/HR-MDS i guzach litych – w tym realizację potencjalnej strategii szybkiego wprowadzenia na rynek. Planujemy także przyspieszyć rozwój naszych projektów na wczesnym etapie, zwłaszcza w obszarze syntetycznej śmiertelności.

Ponad 500 mln na planowany rozwój

Całkowity budżet na realizację Planów Rozwoju na lata 2022-2024 szacowany jest na poziomie ok. 535 mln zł (USD 115 mln), z czego ok. 297 mln zł zostanie przeznaczone na rozwój kliniczny projektów Spółki (m.in. szeroki rozwój kliniczny RVU120, a także rozpoczęcie badania fazy I dla jednego nowego kandydata z portfolio projektów na wczesnym etapie (Early Pipeline).

Kolejno, ok. 174 mln zł  Ryvu planuje przeznaczyć na rozwój portfolio projektów będących na wczesnym etapie rozwoju (w tym dalsze wzmocnienie Platformy Syntetycznej Śmiertelności). Ponadto, ok. 64 mln zł jest na pokrycie kosztów ogólnych i administracyjnych.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum