24 lutego w Sejmie o finansowej sytuacji szpitali

Autor: oprac. JKB • Źródło: Sejm, Rynek Zdrowia24 lutego 2022 06:55

24 lutego w Sejmie odbędzie się posiedzenie Podkomisji stałej do spraw organizacji ochrony zdrowia i innowacyjności w medycynie oraz posiedzenie Komisji Zdrowia. Na pierwszym z nich zostanie omówiona kwestia opieki nad pacjentem z hemofilią, a na drugim finansowa sytuacja szpitali.

24 lutego w Sejmie o finansowej sytuacji szpitali
24 lutego w Sejmie odbędzie się posiedzenie Komisji Zdrowia. Fot. Shutterstock
  • 24 lutego w Sejmie odbędzie się posiedzenie Komisji Zdrowia, na którym zostanie poruszona sprawa sytuacji finansowej szpitali w tym roku z uwzględnieniem podwyżek za gaz i prąd
  • Tego dnia odbędzie się także posiedzenie Podkomisji stałej do spraw organizacji ochrony zdrowia i innowacyjności w medycynie. Omówiona zostanie kwestia opieki nad osobami chorymi na hemofilię
  • W tym tygodniu to nie pierwsze posiedzenia sejmowe komisji i podkomisji dotyczących zdrowia, m.in. 23 lutego poruszono tematykę diagnostyki i chorób rzadkich

24 lutego w Sejmie o systemie opieki nad pacjentem z hemofilią oraz sytuacji szpitali

Zgodnie z planowanymi pracami Sejmu, w czwartek 24 lutego odbędą się dwa posiedzenia bezpośrednio związane ze zdrowiem. Podkomisja stała do spraw organizacji ochrony zdrowia i innowacyjności w medycynie podejmie się omówienia systemu opieki nad pacjentem z hemofilią.

Drugie posiedzenie to Komisja Zdrowia, podczas której zostaną rozpatrzone informacje na temat sytuacji finansowej szpitali w 2022 roku.

24 lutego posiedzenia sejmowe:

  • Podkomisja stała do spraw organizacji ochrony zdrowia i innowacyjności w medycynie. Rozpatrzenie informacji na temat systemu opieki nad pacjentem z hemofilią – przedstawia minister zdrowia,
  • Komisja Zdrowia - rozpatrzenie informacji na temat sytuacji finansowej szpitali w 2022 roku z uwzględnieniem podwyżek za gaz i prąd – przedstawiają: minister zdrowia oraz prezes NFZ.

Podkomisja stała rozpocznie się o godzinie 9, natomiast Komisja Zdrowia o godzinie 11.

Inne posiedzenia Komisji Zdrowia

Przypomnijmy, 23 lutego także odbyły się dwa posiedzenia Komisji Zdrowia. Pierwsze dotyczyło diagnostyki i leczenia chorób rzadkich. Z kolei na drugim odczytano sprawozdanie Podkomisji nadzwyczajnej o rządowym projekcie ustawy o wyrobach medycznych.

Oprócz tego, także we wtorek 22 lutego odbyły się posiedzenia dwóch podkomisji: do spraw onkologii i do spraw zdrowia publicznego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum