• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Poznań: podskórny sensor będzie monitorował poziomu glukozy

Autor: Wpolityce.pl/Rynek Zdrowia • • 25 października 2017 09:39

Lekarze ze Szpitala Miejskiego im. Raszei w Poznaniu wszczepili pierwszemu pacjentowi w kraju sensor umożliwiający nieprzerwane monitorowanie poziomu glukozy przez 90 dni.

Dotychczas inne dostępne urządzenia pozwalały na monitorowanie poziomu glukozy w sposób ciągły jedynie przez ok. 7 dni. Dzięki nowemu urządzeniu, dane będą przesyłane przez 90 dni, czyli przez ok. 3 miesięcy, bez konieczności wymiany sensora w tym czasie.

Sercem całego urządzenia jest mikrosensor, który pobiera dane na temat aktualnego poziomu cukru i przesyła je do aplikacji zainstalowanej w smartfonie, tablecie lub bezpośrednio do komputera. Nowatorski system pozwala na sygnalizowanie alarmem zbliżających się hiper- lub hipoglikemii zanim do nich dojdzie, dzięki czemu pacjent zyskuje bezpośrednią kontrolę nad stanem swojego zdrowia.

Urządzenie będzie pomocne głównie dla chorych na cukrzycę typu 1, którzy leczeni są tzw. metodą intensywnej czynnościowej insulinoterapii.

Zdaniem specjalistów jest to przełomowy sposób, aby nie tylko uzyskiwać na bieżąco aktualne i dokładne dane o poziomie glukozy, a także, aby pacjent mógł uniknąć uciążliwego nakłuwania palca, nawet do kilkunastu razy dziennie.

Więcej: wpolityce.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum