• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

PILNE. Ogromny wzrost zakażeń. 15 września to aż 767 nowych przypadków i 21 zgonów

Autor: oprac. JPP • Źródło: Rynek Zdrowia15 września 2021 08:45

Ogromny wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska potwierdził, że 15 września to aż 767 nowych przypadków. Minionej doby zmarło 21 osób.

PILNE. Ogromny wzrost zakażeń. 767 nowych przypadków i 21 zgonów Fot. PAP Wojtek Jargiło

PILNE. Ogromny wzrost zakażeń. 767 nowych przypadków i 21 zgonów

Ogromny wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska potwierdził w środę, 15 września, że to aż 767 nowych przypadków. Minionej doby zmarło 21 osób.

- Dzisiejszy wynik dobowych zakażeń wynosi 767 nowych przypadków. To jest o ponad 44 proc. więcej. Mamy 21 osób, które zmarły - powiedział na antenie Polskie Radio24 Waldemar Kraska.

- Praktycznie wszystkie osoby, które trafiają z COVID-19 do szpitali, a niestety z dnia na dzień ich przybywa, to osoby, które się nie zaszczepiły - dodawał wiceminister.

Jak podkreślił czwarta fala to "fala osób niezaszczepionych"

 - Ta czwarta fala to fala osób niezaszczepionych – ocenił.

W szpitalach 15 września przebywa 823 chorych z COVID-19. To - jak mówił Kraska -  o 41 osób więcej niż dzień wcześniej. Na oddziałach intensywnej terapii przybyło 9 osób. Łącznie 91 pacjentów jest podpiętych do respiratorów.

Koronawirus w Polsce

Dodajmy, że wczoraj Ministerstwo Zdrowia raportowało o 537 nowych przypadkach zakażenia. Zmarło 8 osób.

Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał w tym tygodniu, że "czwarta fala jest nieunikniona".  Mówił również o rosnącej dynamice zakażeń.

- Dynamika wzrostu zakażeń wskazuje, że w ciągu dwóch tygodni będzie tysiąc zakażeń dziennie - ostrzegł.

Po raz kolejny jednak szef resortu zdrowia podkreślił, że kluczowa dla wprowadzenia obostrzeń w Polsce będzie liczba hospitalizacji oraz zajętość łóżek covidowych w szpitalach.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum