• SERWIS CHOROBY ZAKAŹNE

  • Start

Dyrektor Moderny odpowiedział, kiedy skończy się pandemia. Skąd to wie?

Autor: PAP • Źródło: PAP24 września 2021 05:35

Kiedy skończy się pandemia? - W drugiej połowie 2020 roku świat powinien wrócić do normalności - powiedział dziennikowi "Neue Zuercher Zeitung" Stephane Bancel, dyrektor generalny firmy Moderna.

Dyrektor Moderny odpowiedział, kiedy skończy się pandemia Fot. Shutterstock
  • Szef Moderny: pandemia skończy się w ciągu roku - powiedział dziennikowi "Neue Zuercher Zeitung" Stephane Bancel, dyrektor generalny firmy Moderna
  • Dodał, że do połowy 2022 roku szczepionka przeciw Covid-19 powinna być dostępna dla wszystkich ludzi na świecie
  • Szef Moderny wskazał, że przez rozprzestrzenianie się bardziej zaraźliwego wariantu Delta niedługo każdy będzie miał kontakt z koronawirusem.

Dyrektor Moderny odpowiedział, kiedy skończy się pandemia

Biorąc pod uwagę jak przez ostatnie pół roku rosły moce produkcyjne, to do połowy 2022 roku na świecie powinno być dostępnych wystarczająco wiele dawek, by zaszczepić każdego człowieka - zaznaczył Bancel, kierujący jedną z produkujących szczepionki firm.

Dyrektor Moderny ma nadzieję, że w przeciągu roku świat powinien wrócić do normalnego życia. Jego zdaniem przez rozprzestrzenianie się bardziej zaraźliwego wariantu Delta niedługo każdy będzie miał kontakt z koronawirusem.

Czytaj więcej: Koronawirus. 23 września prawie 1000 nowych zakażeń koronawirusem

Z koronawirusem będzie jak z grypą

"Ostatecznie będzie podobnie jak teraz z grypą. Będziesz mógł się zaszczepić i spokojnie przejść zimę. Albo tego nie zrobisz ryzykując zachorowanie albo nawet hospitalizację" - powiedział Bancel w wywiadzie dla szwajcarskiego dziennika.

Szef amerykańskie firmy zapewnił, że w wystarczającej ilości dostępne będą również dawki przypominające szczepionki, które - jego zdaniem - zdecydowanie powinny przyjąć osoby, które zostały zaszczepione najwcześniej.

Bancel przekazał, że firma pracuje nad nową wersją przypominającej dawki szczepionki, która będzie dostępna w 2022 roku. Preparat powstaje w oparciu o badania nad nowymi wariantami koronawirusa, a jego cena pozostanie taka sama jak w tym roku - zapewnił szef Moderny.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum