• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Wojewoda szuka lekarzy do pracy w szpitalach covidowych. "W pierwszej kolejności ochotników"

Autor: JPP • Źródło: Rynek Zdrowia, OIL20 stycznia 2022 09:45

Wojewoda mazowiecki apeluje do lekarzy o podjęcie pracy w szpitalach covidowych. Pismo w tej sprawie Konstanty Radziwiłł skierował do Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. - Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska staramy się kierować do pracy w pierwszej kolejności ochotników – napisał.

Wojewoda szuka lekarzy do pracy w szpitalach covidowych. "W pierwszej kolejności ochotników"
Koronawirus w Polsce. Szpital modułowy Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie Fot. PAP/Leszek Szymański
  • Wojewoda mazowiecki apeluje do lekarzy o podjęcie pracy w szpitalach covidowych. Pismo w tej sprawie Konstanty Radziwiłł skierował do Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie
  • - Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska medycznego staramy się kierować do pracy w pierwszej kolejności ochotników – napisał
  • Dodajmy, że wczoraj mieliśmy rekordową na przestrzeni ostatnich miesięcy liczbę zakażeń - ponad 30 tys. nowych przypadków wirusa SARS-CoV-2.
  • - Ostatnie dwa dni można nazwać eksplozją epidemii COVID-19; w czwartek liczba zachorowań także wyniesie ponad 30 tys. - ostrzegł minister zdrowia Adam Niedzielski

Wojewoda apeluje do lekarzy o podjęcie pracy w szpitalach covidowych

Wojewoda mazowiecki „wobec zwiększonego zapotrzebowania na personel medyczny w obliczu piątej fali epidemii COVID-19” apeluje do lekarzy o podjęcie pracy w szpitalach covidowych. Pismo w tej sprawie Konstanty Radziwiłł skierował do Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

Przypomina, że aktualnie działające szpitale covidowe to Szpital Południowy, Szpital Narodowy, Szpital Tymczasowy przy Wojskowym Instytucie Medycznym i na Okęciu, poza tym to również placówki w Radomiu, Płocku, Siedlcach i Ostrołęce.

- Pełne wykorzystanie tych placówek zależy od zapewnienia odpowiednich zasobów kadrowych. Zdaję sobie sprawę, że pozyskiwanie personelu do walki z COVID-19 jest wyzwaniem dla podmiotów leczniczych typu Podstawowa Opieka Zdrowotna i Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna. Jednakże sytuacja zmusza nas często do podejmowania trudnych działań w celu zminimalizowania negatywnych skutków pandemii – argumentuje wojewoda.

"Staramy się kierować do pracy w pierwszej kolejności ochotników"

Dodaje, że „wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska medycznego staramy się kierować do pracy w pierwszej kolejności ochotników”.

-  Gotowość do pracy lekarze mogą zgłaszać do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie (szpitaltymczasowy.waw.pl) lub bezpośrednio do dyrekcji patronackich placówek -wskazuje w piśmie Konstanty Radziwiłł.

Apogeum piątej fali pandemii w lutym

Dodajmy, że wczoraj mieliśmy rekordową na przestrzeni ostatnich miesięcy liczbę zakażeń - ponad 30 tys. nowych przypadków SARS-CoV-2.

- Ostatnie dwa dni można nazwać eksplozją epidemii COVID-19; w czwartek liczba zachorowań także wyniesie ponad 30 tys. - ostrzegł minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jak dodał, apogeum dziennej liczby zakażeń należy spodziewać się na początku lutego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum