Milion osób skorzystało z Domowej Opieki Medycznej. Niedzielski: ok. 6 tys. pacjentom konsultanci DOM uratowali życie
Wczoraj przekroczyliśmy 1 mln osób, które skorzystały z Domowej Opieki Medycznej. Lekarze udzielili już 130 tys. konsultacji pacjentom korzystającym z pulsoksymetrów – napisał w poniedziałek, 24 stycznia, minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Wczoraj przekroczyliśmy 1 mln osób, które skorzystały z Domowej Opieki Medycznej - przekazał w poniedziałek rano minister zdrowia
- Jak dodał "lekarze udzielili już 130 tys. konsultacji pacjentom korzystającym z pulsoksymetrów"
- - Wyniki na bieżąco przekazuje 126 tys. osób. Ok 6 tys. pacjentom konsultanci DOM uratowali życie wzywając karetkę - podkreślił szef resortu zdrowia
1 milion osób skorzystało z Domowej Opieki Medycznej
Program Domowej Opieki Medycznej ma na celu zdalne monitorowanie stanu zdrowia pacjentów z COVID-19, w tym poziomu saturacji, czyli nasycenia krwi tętniczej tlenem, tętna, temperatury oraz objawów chorobowych. Konsultanci i lekarze monitorują wyniki pomiarów pacjentów i w razie konieczności wzywają pogotowie. W sytuacjach niepokojących pacjent jest kierowany na zdalną konsultację.
W poniedziałek minister zdrowia poinformował, że do niedzieli z Domowej Opieki Medycznej skorzystało już 1 mln osób.
- Lekarze udzielili już 130 tys. konsultacji pacjentom korzystającym z pulsoksymetrów. Wyniki na bieżąco przekazuje 126 tys. osób. Ok 6 tys. pacjentom konsultanci DOM uratowali życie, wzywając karetkę - napisał na Twitterze Adam Niedzielski.
Do programu automatycznie są włączani pacjenci z COVID-19, którzy ukończyli 55 lat. Po stwierdzeniu pozytywnego wyniku na COVID-19 pacjentowi jest dostarczany pulsoksymetr przez pracownika Poczty Polskiej.
Pacjenci, którzy mają mniej niż 55 lat, mogą skorzystać z programu po wypełnieniu formularza Domowej Opieki Medycznej na stronie Ministerstwa Zdrowia lub po kwalifikacji przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, zarejestrowanego w systemie DOM.

ZOBACZ KOMENTARZE (1)