• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Milion osób skorzystało z Domowej Opieki Medycznej. Niedzielski: ok. 6 tys. pacjentom konsultanci DOM uratowali życie

Autor: oprac. JPP • Źródło: PAP24 stycznia 2022 08:52

Wczoraj przekroczyliśmy 1 mln osób, które skorzystały z Domowej Opieki Medycznej. Lekarze udzielili już 130 tys. konsultacji pacjentom korzystającym z pulsoksymetrów – napisał w poniedziałek, 24 stycznia, minister zdrowia Adam Niedzielski.

Milion osób skorzystało z Domowej Opieki Medycznej. Niedzielski: ok. 6 tys. pacjentom konsultanci DOM uratowali życie
Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia Adam Niedzielski Fot. PAP/Albert Zawada
  • Wczoraj przekroczyliśmy 1 mln osób, które skorzystały z Domowej Opieki Medycznej - przekazał w poniedziałek rano minister zdrowia
  • Jak dodał "lekarze udzielili już 130 tys. konsultacji pacjentom korzystającym z pulsoksymetrów"
  • - Wyniki na bieżąco przekazuje 126 tys. osób. Ok 6 tys. pacjentom konsultanci DOM uratowali życie wzywając karetkę - podkreślił szef resortu zdrowia

1 milion osób skorzystało z Domowej Opieki Medycznej

Program Domowej Opieki Medycznej ma na celu zdalne monitorowanie stanu zdrowia pacjentów z COVID-19, w tym poziomu saturacji, czyli nasycenia krwi tętniczej tlenem, tętna, temperatury oraz objawów chorobowych. Konsultanci i lekarze monitorują wyniki pomiarów pacjentów i w razie konieczności wzywają pogotowie. W sytuacjach niepokojących pacjent jest kierowany na zdalną konsultację.

W poniedziałek minister zdrowia poinformował, że do niedzieli z Domowej Opieki Medycznej skorzystało już 1 mln osób.

- Lekarze udzielili już 130 tys. konsultacji pacjentom korzystającym z pulsoksymetrów. Wyniki na bieżąco przekazuje 126 tys. osób. Ok 6 tys. pacjentom konsultanci DOM uratowali życie, wzywając karetkę - napisał na Twitterze Adam Niedzielski.

Do programu automatycznie są włączani pacjenci z COVID-19, którzy ukończyli 55 lat. Po stwierdzeniu pozytywnego wyniku na COVID-19 pacjentowi jest dostarczany pulsoksymetr przez pracownika Poczty Polskiej.

Pacjenci, którzy mają mniej niż 55 lat, mogą skorzystać z programu po wypełnieniu formularza Domowej Opieki Medycznej na stronie Ministerstwa Zdrowia lub po kwalifikacji przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, zarejestrowanego w systemie DOM.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum