Rada Przejrzystości AOTMiT: dane powinny być jawne dla pacjentów i lekarzy

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia23 września 2022 13:10

Rada Przejrzystości przy Agencji Oceny Technologii Medycznych i taryfikacji w trakcie ostatniego posiedzenia przyjęła ważna uchwałę. Dotyczy w  niepublikowanych danych, dotyczących skuteczności klinicznej i bezpieczeństwa.

Rada Przejrzystości AOTMiT: dane powinny być jawne dla pacjentów i lekarzy
Uchwała dotyczy w niepublikowanych danych, dotyczących skuteczności klinicznej i bezpieczeństwa. Fot. Adobestock
  • Uchwałą Rady Przejrzystości na ostatnim posiedzeniu przyjęła uchwałę
     w sprawie niepublikowanych danych dotyczących skuteczności klinicznej i bezpieczeństwa
  • Rada Przejrzystości stoi na stanowisku, że wszystkie takie dane , stanowiące podstawę decyzji Rady powinny być jawne dla pacjentów i lekarzy korzystających z wnioskowanych technologii medycznych
  • Powinny takie pozostawać również dla pozostałych interesariuszy

Takich danych Rada nie będzie uwzględniać w swojej ocenie

Jedną z uchwał, przyjętych przez radę Przejrzystości przy AOTMiT jest dokument w sprawie niepublikowanych danych dotyczących skuteczności klinicznej i bezpieczeństwa.

- Rada Przejrzystości stoi na stanowisku, że wszystkie takie dane , stanowiące podstawę decyzji Rady powinny być jawne dla pacjentów i lekarzy korzystających z wnioskowanych technologii medycznych, a także dla pozostałych interesariuszy - czytamy w podjętym stanowisku.

Najważniejsza konkluzją uchwały jest stwierdzenie, że Rada Przejrzystości nie będzie uwzględniać w swojej ocenie danych niepublikowanych, dotyczących skuteczności klinicznej i bezpieczeństwa wnioskowanych technologii, które na wniosek wnioskodawcy pozostaną utajnione w dokumentacji składanej przez wnioskodawcę oraz publikowanym raporcie analitycznym Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum