Ministerstwo Zdrowia nowelizuje rozporządzenie w sprawie recept

Autor: oprac. JPP • Źródło: Rządowe Centrum Legislacji06 lipca 2022 16:00

Ministerstwo Zdrowia przekazało 6 lipca do konsultacji publicznych projekt rozporządzenia w sprawie recept. Zmiana ma charakter formalny

Ministerstwo Zdrowia nowelizuje rozporządzenie w sprawie recept
Ministerstwo Zdrowia nowelizuje rozporządzenie w sprawie recept Fot. PTWP

 

Ministerstwo Zdrowia nowelizuje rozporządzenie w sprawie recept

6 lipca w Rządowym Centrum Legislacji opublikowano i przekazano do konsultacji publicznych projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie recept.

Zmiana ma charakter formalny. Chodzi o dostosowanie przepisów do ustawy o obronie Ojczyzny oraz wprowadzenie odpowiednich odesłań do ustawowych paragrafów.

Ponadto:

  • W projekcie zaproponowano w § 2 regulację, zgodnie z którą produkt leczniczy, środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego lub wyrób medyczny wydaje się osobie posiadającej uprawnienie dodatkowe dotyczące tego produktu, środka lub wyrobu, zgodnie z posiadanym przez tę osobę uprawnieniem dodatkowym, również po okazaniu dokumentów, które dotychczas uprawniały do powyższego uprawnienia, tj.: wojskowych dokumentów osobistych oraz dokumentów wskazanych w § 12 pkt 4 rozporządzenia nowelizowanego w brzmieniu przed zmianą – w okresie ważności tych dokumentów.
  • W § 3 projektu zaproponowano przepis przejściowy zgodnie z którym recepty wystawione i niezrealizowane przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia będą realizowane na zasadach dotychczasowych

 

DO POBRANIA

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum