Mafia lekowa na celowniku CBA. Zatrzymano kolejne osoby z czterech województw

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia/Mat. prasowe06 grudnia 2022 08:15

CBA zatrzymało trzy osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Zatrzymani mieli skupować leki, a następnie eksportować je poza granice Polski.

Mafia lekowa na celowniku CBA. Zatrzymano kolejne osoby z czterech województw
  • Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku zatrzymali kolejne trzy osoby związane ze zorganizowaną grupą przestępczą 
  • Działały popełniając przestępstwa tzw. odwróconego łańcucha dystrybucji leków
  • Czynności były realizowane na terenie województwa pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego oraz małopolskiego

Zatrzymani w hurtowniach i aptekach

Zatrzymane osoby związane były z podmiotami gospodarczymi, które prowadziły zarówno hurtownie farmaceutyczne jak i ogólnodostępne apteki, przy czym pełniły one w rozbitej grupie przestępczej różne z góry ustalone role.

Jedna o osób była właścicielem spółki zarejestrowanej w Czechach, poprzez którą eksportowano nielegalnie skupione z terenu Polski leki, kolejny z zatrzymanych to właściciel sieci aptek współpracujących z grupą, z których w ramach przestępczego procederu sprzedano leki o wartości ok. 3,5 mln złotych.

Ostatnia z zatrzymanych osób udzielała pomocy w przejmowaniu podmiotów gospodarczych, które następnie były wykorzystywane przez grupę w przestępczym procederze.

Zatrzymane osoby zostaną przewiezione do siedziby Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku, gdzie zostaną im przedstawione zarzuty dotyczące m.in. udziału i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.

To kolejna realizacja w przedmiotowej sprawie, dotychczas zatrzymano 11 innych osób. Łączna wartość skupionych nielegalnie przez grupę leków to nie mniej 7,5 mln złotych.
 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze