×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wszedł najnowszy obowiązek w sprawie maseczek. Przepisy już obowiązują

Autor: oprac. JPP • Źródło: PAP03 kwietnia 2023 06:51Aktualizacja: 03 kwietnia 2023 10:18

W życie weszły znowelizowane przepisy covidowe. Najważniejszą zmianą jest przedłużenie do 30 kwietnia 2023 roku stanu zagrożenia epidemicznego oraz obowiązku zakrywania przy pomocy maseczki nosa i ust w aptekach, przychodniach oraz w szpitalach. Nowe przepisy obowiązują od 31 marca.

Wszedł najnowszy obowiązek w sprawie maseczek. Przepisy już obowiązują
31 marca wszedł nowy obowiązek dotyczący maseczek. Przepisy obowiązują do 30 kwietnia Fot. AdobeStock

 

W życie wszedł nowy obowiązek dotyczący maseczek. Przepisy od 31 marca

Chodzi o rozporządzenie Rady Ministrów dotyczące ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego.

Przedłużenie do końca kwietnia obecnych ograniczeń, nakazów i zakazów uzasadnione jest - jak wskazano - m.in. aktualnie notowaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również świadczeń opieki zdrowotnej, w tym w warunkach szpitalnych, udzielanych osobom z COVID-19.

Za przedłużeniem, jak podano, przemawia też notowana liczba zakażeń wirusem grypy, która stanowi czynnik mogący negatywnie wpływać na sytuację zdrowotną populacji.

Jako uzasadnienie wskazano też sytuację w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Polską.

W rozporządzeniu przewiduje się wprowadzenie modyfikacji o charakterze porządkującym, wynikających ze zmiany podmiotu prowadzącego Krajowy Rejestr Pacjentów z COVID-19 - z Narodowego Instytutu Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego - PIB w Warszawie na "jednostkę podległą ministrowi zdrowia właściwą w zakresie systemów informacyjnych ochrony zdrowia".

Dowiedz się więcej na temat:
PARTNERZY SERWISU
partner serwisu
partner serwisu
partner serwisu
partner serwisu

Najnowsze