Rzecznik MZ do medyków: my nie dyktujemy, kto ma reprezentować komitet

Autor: MP • Źródło: Rynek Zdrowia16 września 2021 13:23

- Prosiłbym z zasad czystej kultury, żeby nikt nie mówił kto ze strony rządu powinien uczestniczyć w rozmowach, bo jeżeli minister zdrowia został powołany na to stanowisko, to jest w pełni uprawniony do zabierania głosu w zakresie ochrony zdrowia - mówi Wojciech Andrusiewicz, rzecznik MZ.

Fot. PAP/Rafał Guz
  • W czwartek - 16 września - odbywa się posiedzenie Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie
  • Mimo zaproszenia, Komitet Protestacyjno-Strajkowy Ochrony Zdrowia nie poszedł na rozmowy i pozostał w Białym Miasteczku
  • Protestujący medycy domagają się spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim, a nie tylko z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim
  • Rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz odpowiada, że rząd nie dyktuje kto ma reprezentować komitet

Protest medyków. Rzecznik MZ: My nie dyktujemy, kto ma reprezentować komitet 

Trwa spotkanie Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia. Na rozmowy do Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie nie przyszedł Komitet Protestacyjno-Strajkowy Ochrony Zdrowia.

- Jednym z punktów rozmów - ten najistotniejszy - jest ścieżka wzrostu wynagrodzeń w ochronie zdrowia na kolejne lata, do 2027 roku. Ten punkt dotyczy realizacji dużej części postulatów między innymi komitetu protestacyjnego, który to ubolewam, że mimo zaproszeń, nie pojawił się na dzisiejszym spotkaniu - mówi rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

- Dziwię się, że komitet zamiast uczestniczyć w rozmowach na tak ważny temat, zgromadził się pod Kancelarią Premiera i nie pofatygował się na spotkanie - dodał.

Śledź na żywo protest medyków: Białe Miasteczko i protest medyków. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy kontra rząd NA ŻYWO

Rzecznik odniósł się do postulatu protestujących, którzy domagają się, aby w rozmowach udział wziął premier Mateusz Morawiecki.

- Żadnej ze stron nie dyktujemy kto ma uczestniczyć w rozmowach. Nie dyktujemy komitetowi kto ma go reprezentować, nie mówimy kto ma być przewodniczącym OZZPiP i kto ma reprezentować pielęgniarki w rozmowach - zaznaczył.

- Dlatego prosiłbym z zasad czystej kultury, żeby nikt nie mówił kto ze strony rządu powinien uczestniczyć w rozmowach, bo jeżeli minister zdrowia został powołany na to stanowisko, to jest w pełni uprawniony do zabierania głosu w zakresie ochrony zdrowia - skomentował Andrusiewicz.

Czytaj także: Protestujący do premiera i prezesa: rząd musi być reprezentowany przez kompetentnych przedstawicieli

Krystyna Ptok. Ślązaczka i pielęgniarka, która politykom się nie kłania. Kim jest szefowa OZZPiP?

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum