×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pacjenci nie przyszli na 300 tys. wizyt w przychodniach i szpitalach w Warszawie. Terminy przepadły

Autor: oprac. JPP • Źródło: PAP11 kwietnia 2023 15:29Aktualizacja: 11 kwietnia 2023 16:02

W zeszłym roku w miejskich przychodniach i szpitalach pacjenci nie zjawili się na niemal 300 tys. zaplanowanych wizyt. Te niechlubne statystyki można zmienić - i to w bardzo prosty sposób. Wystarczy zadzwonić i odwołać umówioną wizytę lub zmienić jej termin - poinformował stołeczny ratusz.

Pacjenci nie przyszli na 300 tys. wizyt w przychodniach i szpitalach w Warszawie. Terminy przepadły
Pacjenci nie przyszli na 300 tys. wizyt w przychodniach i szpitalach w Warszawie. Terminy przepadły Fot. AdobeStock

 

Pacjenci nie przyszli na 300 tys. wizyt w przychodniach i szpitalach

Widząc skalę problemu, miastu postanowiło rozpocząć akcję informacyjną wśród warszawiaków pod hasłem "Nie rób drugiemu, co Tobie niemiłe". Akcja potrwa przez najbliższe 4 tygodnie - w środkach transportu miejskiego będą emitowane specjalne spoty.

- Chcemy uświadomić warszawiakom, jak duża jest to skala. 300 tysięcy nieodwołanych wizyt to tylko dane z naszych podmiotów leczniczych z zeszłego roku, które dotyczą 9 miejskich szpitali i sieci przychodni. Mamy nadzieję, że dzięki kampanii i uświadomieniu mieszkańcom i mieszkankom, ogromu skali nieodwołanych wizyt osoby, które nie mogą przyjść na umówioną konsultację odwołają ją, a z tego terminu będzie mógł skorzystać inny pacjent - podkreśliła wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

W 2022 r. w miejskich przychodniach i szpitalach nie odwołano łącznie 297 274 wizyt, które zostały wcześniej umówione w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, leczenia stomatologicznego, opieki psychiatrycznej czy rehabilitacji leczniczej. Ponad 35 tys. terminów nie zostało wykorzystanych w ramach konsultacji w przychodniach przyszpitalnych, a blisko 260 tys. to nieodwołane wizyty w przychodniach miejskich na terenie całej Warszawy.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum