Morawiecki po Radzie Medycznej: szczepienia dawką przypominającą w ciągu kilku tygodni

Autor: PAP • Źródło: PAP20 października 2021 18:40

W środę, 20 października, odbyła się Rada Medyczna. Premier dziękował ekspertom za rekomendację dla dawki przypominającej dla osób pełnoletnich. - Wspólnie z szefem Ministerstwa Zdrowia postanowiliśmy, że szczepienia będą mogły się rozpocząć w ciągu kilku tygodni - zapowiedział Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki Fot. PAP/Piotr Nowak
  • W środę, 20 października, odbyła się Rada Medyczna. Premier dziękował ekspertom za rekomendację dla dawki przypominającej dla osób pełnoletnich
  • - Wspólnie z szefem Ministerstwa Zdrowia postanowiliśmy, że szczepienia będą mogły się rozpocząć w ciągu kilku tygodni - zapowiedział Mateusz Morawiecki
  • Szef rządu odniósł się też do dużego wzrostu zakażeń, z którym mierzymy się w ostatnich dniach

Morawiecki po Radzie Medycznej: szczepienia dawką przypominającą w ciągu kilku tygodni

- Za nami kolejne spotkanie z ekspertami Rady Medycznej. Podczas dzisiejszego posiedzenia podziękowałem moim doradcom za ich rekomendację rozszerzenia grupy objętej szczepieniami dawką przypominającą - napisał premier Mateusz Morawiecki w środę, 20 października, na Facebooku.

Jak dodał, "wspólnie z szefem Ministerstwa Zdrowia Adamem Niedzielskim postanowiliśmy, że szczepienia będą mogły się rozpocząć w ciągu kilku tygodni".

- Kolejne dawki będą mogły przyjąć osoby powyżej 18 roku życia, u których od zakończenia podstawowego schematu szczepień upłynęło co najmniej 6 miesięcy - napisał premier.

Sprawdź: Minister zdrowia: eksplozja pandemii. Wrócą kontrole sanepidu i policji w dwóch województwach

Duży wzrost zakażeń na Radzie Medycznej 

- Rada dyskutowała o wzbierającej czwartej fali COVID-19, konieczności przyspieszenia procesu szczepień i obowiązkowych szczepieniach dla personelu medycznego. Omawiano także pomysły nowych zasad zabezpieczenia oddziałów szpitalnych przed transmisją wirusa i planowane inwestycje w polską sieć szpitali zakaźnych - poinformował.

- Przypominam wszystkim o potrzebie przestrzegania obowiązujących obostrzeń - szczególnie na terenach o podwyższonym ryzyku, i oczywiście zachęcam do szczepienia się!  - napisał Morawiecki.

Sprawdź: Wrócą obostrzenia? Obraduje Rada Medyczna. Niedzielski zapowiada mandaty

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum