Koronawirus w ponad 200 szkołach. Większość pracuje hybrydowo, w niektórych nauka zdalna

Autor: oprac. JPP • Źródło: PAP28 września 2021 10:00

Ogniska koronawirusa pojawiają się w kolejnych szkołach i przedszkolach. Według informacji MEiN 27 września zdalnie pracowały trzy szkoły podstawowe i dwie szkoły ponadpodstawowe. W trybie mieszanym - 131 szkół podstawowych i 73 szkoły ponadpodstawowe.

Koronawirus w ponad 200 szkołach. Zdj. ilustracyjne Fot. PAP Marcin Bielecki
  • Ogniska koronawirus pojawiają się w kolejnych szkołach i przedszkolach. Według informacji MEiN 27 września zdalnie pracowały trzy szkoły podstawowe i dwie szkoły ponadpodstawowe. W trybie mieszanym - 131 szkół podstawowych i 73 szkoły ponadpodstawowe
    Większość placówek oświatowych w Polsce pracuje w normalnym trybie. To  99,9 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 99,1 proc. szkół podstawowych i 99 proc. szkół ponadpodstawowych

Koronawiurs w szkołach i przedszkolach. Gdzie nauka zdalna?

Jak podaje MEiN, stacjonarnie w poniedziałek, 27 września, pracowało 15 415 placówek wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne), co stanowi 99,9 proc. wszystkich. Żadne przedszkole nie pracowało zdalnie. 20 pracowało w trybie mieszanym.

W poniedziałek stacjonarnie pracowało też 14 254 szkoły podstawowe, czyli 99,1 proc. wszystkich i 7 737 szkół ponadpodstawowych, czyli 99,0 proc. Zdalnie pracowały trzy szkoły podstawowe i dwie szkoły ponadpodstawowe. W trybie mieszanym pracowało 131 szkół podstawowych i 73 szkoły ponadpodstawowe.

Nauka mieszania i zdalna, stan na 27 września:

  • Zdalnie pracowały 3 szkoły podstawowe i 2 szkoły ponadpodstawowe
  • W trybie mieszanym pracowało 131 szkół podstawowych i 73 szkoły ponadpodstawowe
  • Żadne przedszkole nie pracowało zdalnie
  • 20 pracowało w trybie mieszanym.

Informacje pochodzą od kuratorów oświaty, na podstawie danych od dyrektorów szkół i placówek.

Czytaj również: Koronawirus. Nawet 40 tys. zgonów z powodu COVID-19? Naukowcy z PAN ostrzegają

Reżim sanitarny w szkołach i przedszkolach

W przypadku stwierdzenia zakażenia COVID-19 u uczniów, wychowanków lub pracowników placówki oświatowej państwowy powiatowy inspektor sanitarny przeprowadza dochodzenie epidemiologiczne, którego celem jest ustalenie kręgu osób narażonych. W wyniku tego dochodzenia podejmowana jest decyzja w zakresie zastosowania odpowiednich działań mających na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa.

Dyrektor szkoły lub przedszkola, za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, może zawiesić zajęcia stacjonarne na czas oznaczony i przejść na nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Zawieszenie zajęć może dotyczyć grupy, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego, a także całej szkoły lub placówki w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć.

Sprawdź: Obostrzenia jeszcze w tym tygodniu? Są już takie spekulacje. Na początek restrykcje dla niezaszczepionych

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum