Dr Sutkowski: od 1 października twarde rozgraniczenie ws. teleporad

Autor: JPP • Źródło: Rynek Zdrowia22 września 2021 08:50

Dr Michał Sutkowski: musimy likwidować tę bombę, która się nazywa długiem zdrowotnym. - Od 1 października wchodzi  rozgraniczenie, kiedy pacjenta możemy leczyć przez teleporadę, a kiedy nie. Jest ono twarde, ale dobre - mówił prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.

Dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych Fot. Tomasz Gzell
  • Dr Michał Sutkowski: musimy likwidować tę bombę, która się nazywa długiem zdrowotnym
  • Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych był gościem Porannej Rozmowy na antenie RMF FM. Mówił o szczepieniach, trzeciej dawce, ale również lekarzach POZ oraz teleporadach
  • - Od 1 października wchodzi rozgraniczenie, kiedy pacjenta możemy leczyć przez teleporadę, a kiedy nie - przypominał

Dr Sutkowski: od 1 października twarde rozgraniczenie ws. teleporad

Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych był gościem Porannej Rozmowy na antenie RMF FM. Mówił o szczepieniach, trzeciej dawce, ale również lekarzach POZ oraz teleporadach

Lekarz przyznał, że teleporady były nadużywane, dodał jednak, że sytuacja wkrótce się zmieni. 

- Wchodzi od 1 października twarde rozgraniczenie, kiedy pacjenta możemy leczyć poprzez teleporadę, a kiedy nie. Jest ono twarde, ale dobre. Ja bym powiedział tak: dla wielu pacjentów jest to dobra rzecz (teleporada - przyp. red.), nie tylko w pandemii, dobra, wygodna dla lekarzy pewnie też - komentował. 

Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych: leczmy się!

Dr Sutkowski apelował przy okazji o rozbrojenie "długu zdrowotnego".

- Musimy likwidować tę bombę, która się nazywa długiem zdrowotnym, bo Polacy przestali się leczyć i przestali często niestety być leczenie - podkreślał. 

Problemem były przez wiele miesięcy zamknięte przychodnie i gabinety POZ, ale teraz - jak wskazywał dr Sutkowski -  sytuacja jest zdecydowanie lepsza. 

- Tymczasem my (lekarze - przyp. red.) obserwujemy, że pacjenci są letargu. Nie wrócili do specjalistów, nie w takiej ilości jaka jest potrzebna do rozbrojenia tego długu zdrowotnego. Apeluje: leczmy się, bo rzeczywistość może być taka, że za kilka miesięcy, za dwa, za pięć, jakiś mikro lockdown znów może się pojawić - ostrzegał.

Czytaj więcej: Nowe obostrzenia w Polsce. Minister zdrowia potwierdził, że najgorzej jest w dwóch województwach

Cztery województwa najbliżej lockdownu LISTA To tu zakażeń i hospitalizacji jest najwięcej

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum