Cmentarze na 1 listopada. Minister zdrowia apeluje na Wszystkich Świętych

Autor: JPP • Źródło: Rynek Zdrowia27 października 2021 13:42

Minister zdrowia odniósł się w środę, 27 października, do Wszystkich Świętych i 1 listopada. - Apeluje do wszystkich, zwłaszcza w kontekście zbliżających się świąt, aby stosować maseczki, również na cmentarzach - powiedział Adam Niedzielski.

Cmentarze na 1 listopada. Minister zdrowia: apeluje do wszystkich Fot. Shutterstock
  • Czwarta fala pandemii koronawirusa rozpędza się. W związku z tym coraz częściej pojawiają się pytania o powrót obostrzeń, w tym restrykcji na 1 listopada i Wszystkich Świętych
  • W środę, 27 października, do tematu w trakcie konferencji prasowej w Sosnowcu odniósł się minister zdrowia Adam Niedzielski
  • Dodajmy, że 27 października padł rekord czwartej fali. Jest 8 361 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły 133 osoby.

Cmentarze na 1 listopada. Minister zdrowia: apeluje do wszystkich

Minister zdrowia odniósł się w środę, 27 października, do Wszystkich Świętych i 1 listopada.

- Myślę, że mamy świadomość tego, że są dwa realne zabezpieczenia przed koronawirusem. Szczepienie, które jak widać na każdym kroki po prostu działa, co przekłada się m.in. na niższą liczbę hospitalizacji i infekcji – tłumaczył  powiedział Adam Niedzielski.

Drugim „zabezpieczeniem” są – jak wskazywał Niedzielski – maseczki.

- Są realnym zabezpieczeniem, wiem, że przez okres wakacyjny nieco się od nich odzwyczailiśmy, więcej przebywaliśmy na dworze, liczba zakażeń była mała, ale w tej chwili jest inna sytuacja. Dlatego apelują do wszystkich zwłaszcza w kontekście zbliżających się świąt, by stosować maseczki również na cmentarzach – podkreślił minister zdrowia.

Sprawdź: Koronawirus. 27 października rekord czwartej fali. Ogromny skok zakażeń i zgonów. Zmarły 133 osoby

Obostrzenia 1 listopada. Cmentarze na Wszystkich Świętych będą otwarte? Jest oficjalna decyzja

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum