Onkoprzestrzeń Kreatywna: autorzy projektu zapraszają na wirtualną wystawę
Mimo pandemii koronawirusa, projekt Onkoprzestrzeń Kreatywna w tym roku jest kontynuowany. W sytuacji, w jakiej znaleźli się pacjenci onkologiczni i ich bliscy z powodu pandemii ma to szczególne znaczenie, bowiem przedsięwzięcie to niesie duże psychiczne wsparcie i obniżenie stresu związanego z chorobą - informuje nas Maria Poszwińska, autorka projektu.

Przypomnijmy, że Onkoprzestrzeń Kreatywna, której pomysłodawczynią jest Maria Poszwińska, pacjentka przez ponad 20 lat, to projekt terapeutyczno-artystyczny promujący arteterapię, techniki relaksacyjne i antystresowe oraz różne formy aktywności w procesie leczenia onkologicznego. Ideą inicjatywy jest przywracanie w pacjentach nadziei i afirmacji życia dzięki wykorzystaniu szeregu kreatywnych i relaksacyjnych technik artystycznych.
Celem jest także kreowanie pozytywnego myślenia wśród osób zmagających się z chorobą, co jest niezwykle istotne w procesie leczenia, a także wsparcie ich bliskich i osób na co dzień zawodowo zajmujących się pracą z chorymi (psychoonkolodzy, terapeuci, lekarze).
Organizatorzy serdecznie zapraszają na wirtualną wystawą prac plastycznych zrealizowanych przez pacjentów w ramach projektu Onkoprzestrzeń Kreatywna: TUTAJ
Prace oraz relacje z warsztatów można zobaczyć też w wersji klasycznej:
onkoprzestrzen.warsawfilm.pl
- Czy sztuka, muzyka, taniec, działania kreatywne i szeroko pojęta aktywność może pomagać w leczeniu? Przeprowadzone warsztaty i dziesiątki rozmów z pacjentami w trakcie leczenia i po leczeniu, a także z ich bliskimi pokazują, że tak. Liczne pozytywne przykłady pokazują, że można dobrze funkcjonować w chorobie nowotworowej. Można tańczyć, śpiewać, malować, podróżować, śmiać się i bawić pomimo choroby - podkreśla Maria Poszwińska.
I zaznacza: - Projekt Onkoprzestrzeń Kreatywna promuje nowe rozumienie zdrowienia i nowe kreatywne postawy wobec choroby, aby słowo „rak” nie kojarzyło się z wyrokiem śmierci i wycofaniem z wszelkiej społecznej i kreatywnej aktywności.
- Promujemy zdrowe, kreatywne postawy wobec choroby dające wsparcie, przywracające nadzieję i chęć życia, by rak nie kojarzył się ze śmiercią, lękiem, osamotnieniem i wycofaniem z aktywności społecznej. Wskazujemy na uzdrawiającą rolę sztuki, aktywnej i optymistycznej postawy wobec choroby, pomagającej powrócić do normalności z nadzieją na przyszłość - tłumaczy Maria Poszwińska.
Więcej o projekcie: https://fundacja-tid.wixsite.com/onkoprzestrzen
Fanpage: https://www.facebook.com/ONKOprzestrzenKreatywna/
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)