Terapia genowa dla dzieci z SMA. Minister zdrowia odpowiada, co z refundacją

Autor: JKB • Źródło: RMF FM, Rynek Zdrowia28 czerwca 2022 06:15

O możliwość refundacji terapii genowej dla dzieci z SMA był pytany minister zdrowia Adam Niedzielski w poniedziałek, 27 czerwca, w rozmowie z RMF FM. - Chciałbym, aby te negocjacje prowadzone były w atmosferze fair play, a nie w atmosferze lobbystycznego podejścia do preferowania różnych rozwiązań - wskazał.

Terapia genowa dla dzieci z SMA. Minister zdrowia odpowiada, co z refundacją
Resort zdrowia odpowiedział na pytania dotyczące refundacji terapii genowej. Fot. AdobeStock

 

Terapia genowa dla dzieci z SMA

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas rozmowy z RMF FM był pytany o możliwość refundacji terapii genowej dla dzieci z SMA. Niedawno firma farmaceutyczna ponowiła wniosek o refundację tej procedury.

- Mam taką nadzieję. Ale to też nie wymaga wyłącznie od ministra zdrowia przystania na wszelkie warunki dyktowane przez firmę, tylko też wymaga od firmy przeanalizowania swojego stanowiska i ewentualnie uczynienia kroku w kierunku kompromisu - zaznaczył.

- Pierwsza propozycja była za droga, druga też była niewystarczająca, bo była powyżej tej, która była złożona jako pierwsza. Procedura jest procedurą otwartą, będą prowadzone negocjacje. Chciałbym, aby te negocjacje prowadzone były w atmosferze fair play, a nie w atmosferze lobbystycznego podejścia do preferowania różnych rozwiązań - wskazał.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum