×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku: ZWR - HOSPANEL

UCK wspólnie z firmą MDS Cardio opracowało autorski interfejs dotykowy dla urządzeń WelchAllyn, oparty o różne (dedykowane oddziałom) warianty skali NEWS2 (EWS). Firma E-Trust wspólnie z CGM opracowała i wykorzystuje API do systemu CliniNet zapewniające dostęp, w czasie rzeczywistym, do wybranych typów danych. Obecnie na polskim rynku nie występuje inna aplikacja z danymi pacjentów zawierająca funkcjonalności i informacje konieczne dla wsparcia monitoringu stanu pacjenta opartego o EWS.

Głosowanie wyłączone.

Projekt zawiera Zespół Wczesnego Reagowania, dla którego narzędziem jest innowacyjna aplikacja mobilna pobierająca, analizująca i prezentująca informacje z Systemu Oceny Parametrów Życiowych pacjentów szpitala — HOSPANEL.

Aplikacja została opracowana przez firmę e-Trust Sp. z o.o. z wykorzystaniem wózków pomiarowych WelchAllyn, dostarczanych przez firmę MDS Cardio Sp. z o.o.. Dzięki odpowiedniemu pobieraniu i algorytmizacji danych z systemu HIS, aplikacja służy prognozowaniu i w efekcie zapobieganiu niespodziewanym pogorszeniom stanu pacjentów, którzy nie są monitorowani w sposób ciągły.

Aplikacja realizuje ideę intensywnej terapii bez barier, będąc narzędziem szpitalnego Zespołu Wczesnego Reagowania (ZWR — zespół wsparcia opieki intensywnej). Pobiera wybrane parametry określane jako wczesnego ostrzegania przy pogarszającym się stanie pacjenta, zdefiniowane w systemie. Na podstawie zastosowanych, udowodnionych klinicznie algorytmów (skala EWS NEWS2 z odmianami), prezentuje członkom ZWR, dashboard pacjentów zagrożonych ryzykiem pogorszenia stanu wraz z wymaganymi przez ZWR parametrami klinicznego stanu pacjenta.

Na podstawie uzyskanych, dedykowanych i algorytmizowanych informacji z HOSPANEL, ZWR udziela specjalistycznego wsparcia personelowi oddziału w opiece nad pacjentem. Dzięki innowacji organizacyjnej i technologicznej wzrasta bezpieczeństwo pacjentów, w efekcie algorytmizacji wyników pomiarów parametrów życiowych dla skali wczesnego ostrzegania EWS NEWS 2 i skal pochodnych.

HOSPANEL zapewnia lepszą jakość i szybkość decyzji klinicznych dzięki właściwej interpretacji pomiarów parametrów życiowych. W efekcie, jak zakładają autorzy projektu, miałby nastąpić spadek śmiertelności szpitalnej o ponad 30 proc. w okresie 5 lat od wprowadzania ZWR i aplikacji. Efektem ma być także zmniejszenie obciążenia Oddziału Intensywnej Terapii, dzięki wczesnemu reagowaniu na symptomy pogorszenia stanu pacjenta.

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.