×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

MIM Solutions Sp. z o.o.

EMBRYOAID i FOLLISCAN - technologie, które pomogą osobom borykającym się z problemem niepłodności

Głosowanie wyłączone.

W MIM Solutions obecnie pracujemy i rozwijamy dwie technologie, które pomogą ludziom borykającym się z problemem niepłodności. Pierwsza technologia to system EMBRYOAID, który jest precyzyjnym narzędziem wsparcia opartym o sztuczną inteligencję po to, aby wspomóc każdego embriologa w wyborze najlepiej rokującego zarodka do podania pacjentce podczas transferu. System EMBRYOAID będzie w pełni automatycznie identyfikował zarodki najwyższej jakości na podstawie dużej kolekcji zdjęć poklatkowych ludzkich embrionów.

W naszej pracy łączymy najnowsze osiągnięcia z zakresu medycyny reprodukcji i sztucznej inteligencji, by stworzony system przyczynił się do poprawy skuteczności leczenia metodą in vitro. Będziemy dążyć do tego, aby system EMBRYOAID był wykorzystywany przez kliniki leczenia niepłodności na całym świecie. System ten przyczyni się do zwiększenia oszczędności czasu i kosztów po stronie ośrodka leczącego zaburzenia płodności przy jednoczesnym zwiększeniu skuteczności metody wspomaganego rozrodu.

Druga technologia to FOLLISCAN, która ma za zadanie wesprzeć lekarza w badaniu ultrasonograficznym rezerwy jajnikowej kobiety. Dzięki FOLLISCAN ginekolog oraz personel medyczny będą mieli dostęp do wysokospecjalistycznej wiedzy medycznej, do tej pory zarezerwowanej głównie dla wąskiego grona specjalistów. Ponadto, FOLLISCAN zautomatyzuje dużą część czynności, które aktualnie muszą być wykonywane przez człowieka. Ułatwi to w znaczący sposób diagnostykę w zakresie oceny rezerwy jajnikowej.

W systemie FOLLISCAN będą zaimplementowane algorytmy AI pozwalające na realizację czterech głównych korzyści: nawigacja AI dla badania ultrasonograficznego; automatyzacja procesu poprawnej identyfikacji i zliczania pęcherzyków antralnych; inteligentna interpretacja wyników badań poprzez zastosowanie algorytmów głębokiego uczenia maszynowego; predykcja liczby komórek jajowych do pobrania w trakcie tzw. Pick up’u w wyniku zastosowania stymulacji u pacjentki.

Etap gotowości rozwiązania: weryfikacja funkcjonowania rozwiązania na małą skalę.

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.