Zielona Góra: przetarg na budowę szpitala pediatrycznego rozstrzygnięty

Autor: Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia • • 13 kwietnia 2018 20:12

Przetarg na Centrum Zdrowia Matki i Dziecka przy Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze został rozstrzygnięty. Placówkę wybuduje firma z Gliwic.

Zielona Góra: przetarg na budowę szpitala pediatrycznego rozstrzygnięty
Fot. Fotolia

Rozstrzygnięty został przetarg na projekt i budowę Centrum dedykowanego dzieciom i ich mamom. Wybrana została oferta firmy Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego.

29 stycznia 2018 r. ogłoszony został drugi już przetarg na wykonanie tej ważnej dla Lubuskiego inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj". Wpłynęły dwie oferty o bardzo zbliżonej wartości. Wybrano ofertę najkorzystniejszą, czyli spółki gliwickiej, o wartości blisko 98,7 mln zł brutto.

Podpisanie umowy – zgodnie w obowiązującymi przepisami - nastąpi nie wcześniej, niż 24 kwietnia br. Od momentu jej podpisania, wykonawca będzie miał 20 dni kalendarzowych na przedstawienie koncepcji budynku oraz zagospodarowania terenów wokół niego. Przygotowanie dokumentacji projektowej i złożenie wniosku o pozwolenie na budowę powinno trwać nie dłużej, niż do 29 czerwca br. Zakończenie robót budowlanych - do 30 października 2020 r.

Warto dodać, że inwestycja jest oczekiwana od 2008 roku Bo od dziesięciu już lat mówi się o potrzebie budowy nowoczesnej pediatrii.

Umowa na realizację tej inwestycji została podpisana między szpitalem a marszałkiem w grudniu 2016 r. Pierwszy przetarg został ogłoszony w czerwcu 2017 roku. Wpłynęły dwie oferty, które znacznie przewyższały kwotę, jaką spółka chciała przeznaczyć na tę inwestycję. W lutym 2018 r. przetarg został ogłoszony po raz drugi.

Więcej: www.gazeta.lubuska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum