×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Leczenie ran. Będzie szerszy dostęp do specjalistycznych opatrunków z refundacją

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia/Mat. prasowe24 maja 2023 19:30

Istnieje szansa, że pacjenci z ranami przewlekłymi w końcu otrzymają szerszy dostęp do opatrunków specjalistycznych. Powstać ma nowa kategoryzacja grup limitowych w ramach listy refundacyjnej.

Leczenie ran. Będzie szerszy dostęp do specjalistycznych opatrunków z refundacją
Opatrunki specjalistyczne ulegną nowej kategoryzacji. Fot. Adobestock
  • Istnieje szansa, że pacjenci z ranami przewlekłymi w końcu otrzymają szerszy dostęp do opatrunków specjalistycznych
  • Udało się znaleźć porozumienie z Ministerstwem Zdrowia ws. nowej kategoryzacji grup limitowych opatrunków specjalistycznych
  • Obecnie trwają intensywne prace, aby zmiany te jak najszybciej mogły wejść w życie

Cztery lata rozmów z ministerstwem

Jak poinformowała Izba POLMED, po blisko czterech latach rozmów, przedstawicielom branży wyrobów medycznych, towarzystw naukowych i organizacji pacjenckich udało się wypracować porozumienie z Ministerstwem Zdrowia, na mocy którego powstanie nowa kategoryzacja grup limitowych opatrunków specjalistycznych w ramach listy refundacyjnej.

Wypracowane zmiany mają ułatwić dostęp pacjentom do nowoczesnych opatrunków specjalistycznych. Nowa kategoryzacja będzie odzwierciedlała aktualny kształt rynku i uporządkuje produkty w poszczególnych grupach limitowych.

Dzięki temu pacjenci z ranami przewlekłymi będą mieli możliwość skorzystania z opatrunków refundowanych bez nadmiernych dopłat. Wypracowana kategoryzacja urealni dopłaty pacjenta do poszczególnych produktów zgodnie z zasadami odpłatności w polskim systemie refundacyjnym.

- Niezwykle cieszymy się z osiągniętego porozumienia. Wierzę, że gdyby nie pandemia koronawirusa, satysfakcjonujące wszystkich rozwiązanie udałoby się znaleźć znacznie szybciej – mówi Arkadiusz Gradkowski, Prezes Izby POLMED.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze