Krajowa Izba Fizjoterapeutów pisze do prezesa NFZ. Chodzi o podwyżki

Autor: oprac. JKB • Źródło: KIF, Rynek Zdrowia16 września 2021 11:34

Ustawa o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników ochrony zdrowia wciąż wzbudza wiele kontrowersji. W związku z tym Wiceprezes KIF wystosował pismo do prezesa NFZ w sprawie wynagrodzeń dla fizjoterapeutów.

Fizjoterapeuci w Białym Miasteczku w Warszawie. Fot. Marek Misiurewicz, Rynek Zdrowia
  • Krajowa Izba Fizjoterapeutów zwróciła się do prezesa NFZ o skalę podwyżek dla fizjoterapeutów
  • Izba otrzymuje regularnie niepokojące wiadomości od fizjoterapeutów, którzy są niezadowoleni z wynagrodzenia
  • Okazuje się, że część fizjoterapeutów nie doczekała się podwyżek ze względu na umowy, na jakich pracują
  • Dodajmy, że natychmiastowa zmiana ustawy o minimalnych wynagrodzeniach to jeden z najważniejszych postulatów trwającego od 11 września protestu medyków 

KIF chce rzetelnej odpowiedzi ws. podwyżek wynagrodzenia

Krajowa Izba Fizjoterapeutów jest zaniepokojona informacjami od fizjoterapeutów, którzy skarżą się do samorządu zawodowego w sprawie swoich wynagrodzeń. W związku z tym KIF wystosowała oficjalne pismo do prezesa NFZ z pytaniem o skalę podwyżek dla tej konkretnej grupy pracowników medycznych.

KIF jest przeciwna dzieleniu środowiska fizjoterapeutów – podwyżki przyznane na mocy kontrowersyjnego rozporządzenia MZ z lipca tego roku konfliktują, w jej ocenie, środowisko. Tylko niewielka grupa fizjoterapeutów jest zadowolona ze swojego wynagrodzenia.

Izba podaje także, że znaczna część osób pracująca w fizjoterapii refundowanej nie otrzymała podwyżek, ponieważ „pracują na umowach cywilnoprawnych, często nie własnego wyboru” albo otrzymała symboliczne podwyżki.

Jak zaznacza wiceprezes KIF Tomasz Niewiadomski, uzyskanie rzetelnych informacji pozwoli na ograniczenie w przekazywaniu nieprawdziwych danych.

Czytaj: Wiceprezes KRF do władz związku fizjoterapeutów: zapraszamy na kawę i herbatę

18 tys. miesięcznie dla lekarza specjalisty. Fiałek: to ani niemoralne ani nierealne

Premier zapowiedział podwyżki wynagrodzeń

Przypomnijmy, szef rządu w piątek 10 września, podczas konferencji poświęconej podsumowaniu akcji "10 programów na 100 dni" odniósł się do aktualnej sytuacji w ochronie zdrowia. Mówił, że rząd przygotował regulacje dotyczące wzrostu nakładów na zdrowie. 

- Wejście w trzecią dekadę XXI wieku chcemy zacząć od naprawy służby zdrowia. Zdaje sobie sprawę, że dziś wokół nas jest dużo oczekiwań, oczekiwań także po stronie służby zdrowia i medyków, pracowników systemu ochrony zdrowia. W sposób szybszy, niż w innych częściach państwa, będziemy starali się podnosić wynagrodzenia, po to by nasi wspaniali medycy (…) mogli w spokoju skupić się na leczeniu pacjentów, na pomocy Polakom"- powiedział premier.

Czytaj: Morawiecki: będziemy starali się podnosić wynagrodzenia, by medycy skupili się na leczeniu

Białe Miasteczko i protest medyków. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy kontra rząd NA ŻYWO

DO POBRANIA

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum