×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Już 4,3 mln Polaków ma prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Autor: oprac. KK • Źródło: Mat. prasowe04 czerwca 2023 12:00

Rośnie liczba osób, które posiadają prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Na koniec pierwszego kwartału 2023 roku było to już 4,3 mln osób, czyli o 12,5 proc. więcej niż przed rokiem. - W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2023 r. Polacy wydali na te polisy 454,4 mln zł - wylicza Polska Izba Ubezpieczeń.

Już 4,3 mln Polaków ma prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Już 4,3 mln Polaków ma prywatne ubezpieczenie zdrowotne Fot. AdobeStock

 

4,3 mln Polaków ma prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Jak wylicza Polska Izba Ubezpieczeń w pierwszym kwartale 2023 roku  liczba osób korzystających z prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych w kraju wzrosła do 4,3 mln. 

- 454,4 mln zł – to składka przypisana brutto w ubezpieczeniach zdrowotnych na koniec I kwartału 2023 roku - informuje PIU w komunikacie prasowym.

Z danych Izby wynika, że w porównaniu z poprzednim rokiem, wciąż występuje dwucyfrowy wzrost liczby ubezpieczonych w stosunku rocznym.  Inflacja, wzrost kosztów życia, a także rosnąca skłonność Polaków do oszczędzania nie przekładają się na spadek popularności prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych.

- Wyniki dowodzą wręcz, że wiele osób dostrzega, iż zarządzanie własnym zdrowiem za pomocą ubezpieczeń jest efektywne i przynosi też oszczędności w przeciwieństwie do zakupu pojedynczych usług medycznych na rynku. Ubezpieczyciele negocjują ceny z dostawcami usług medycznych, mogą więc zaoferować korzystniejsze warunki zarówno klientom indywidualnym, jak i grupowym, np. pracodawcom - wskazuje PIU.

- Polskie społeczeństwo starzeje się, nie jest też zdrowe, a publiczna opieka zdrowotna boryka się z coraz większymi problemami. Pracodawcy o tym wiedzą, dlatego robią wszystko, by mieć efektywnych, a to znaczy także zdrowych pracowników. W ostatnim czasie wzrosła liczba zwolnień lekarskich, których przyczyną były przede wszystkim choroby układu oddechowego oraz mięśniowo-szkieletowego. Pogłębiają się problemy ze zdrowiem psychicznym. Części tych chorób można zapobiec dzięki profilaktyce, szybko je wyleczyć lub ustabilizować. Dostęp do leczenia, który oferują ubezpieczyciele, jest tu nieoceniony – ocenia Dorota M. Fal, doradca zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń.
 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze