Jak zlikwidować kolejki do lekarzy? Dziś o dostępności do świadczeń na XVII Forum Rynku Zdrowia

Autor: JJ • Źródło: Rynek Zdrowia19 października 2021 05:00

19 października na XVII Forum Rynku Zdrowia eksperci będą rozmawiali o dostępności do świadczeń. Zastanowią się, czy problem leży tylko w ich finansowaniu.

Kolejka do lekarza Fot. Shutterstock

19 października na XVII Forum Rynku Zdrowia o dostępności do świadczeń

We wtorek, 19 października w ramach XVII Forum Rynku Zdrowia eksperci będą rozmawiać w czasie sesji „Dostępność świadczeń opieki zdrowotnej – czy chodzi tylko o finansowanie?” między innymi o pierwszej linii kontaktu pacjenta z systemem opieki zdrowotnej i wdrażanej na pierwszej linii kontaktu pacjenta z systemem, opieki koordynowanej.

 Sesja „Dostępność świadczeń opieki zdrowotnej – czy chodzi tylko o finansowanie?” została zaplanowana w godz. 13:00-14:30 we wtorek (19 października) w ramach XVII Forum Rynku Zdrowia

 O skutecznie realizowanym, nawet w dobie pandemii i lockdownu, programie lekowym dotyczącym leczenia zwyrodnienia plamki żółtej (AMD) będzie mówił płk prof. Marek Rękas, który odpowie także na pytanie czy kolejny program - leczenia cukrzycowego obrzęku plamki - ma szanse na podobny sukces.

O kompleksowości leczenia i znaczeniu opieki koordynowanej w chorobach o podłożu autoimmunologicznym o manifestacji wielonarządowej będzie mówiła prof. Brygida Kwiatkowska.

 W czasie sesji dowiemy się także jak wygląda dostępność do świadczeń z punktu widzenia Rzecznika Praw Pacjenta i samych pacjentów (Fundacja My Pacjenci)

W czasie sesji eksperci będą rozmawiać o:

Wdrażanych programach, rozwiązaniach, terapiach i modelach organizacyjnych – czy zawsze musi być przeprowadzony wcześniej pilotaż?

Zniesieniu limitów przyjęć u lekarzy specjalistów – oczekiwania i rzeczywistość

Organizacji leczenia – co dalej z koordynacją i kompleksowością opieki?

O nieskutecznym odchodzeniu od świadczeń szpitalnych na rzecz trybu ambulatoryjnego

Do udziału w dyskusji zostali zaproszeni:

  • Bartłomiej Łukasz Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta
  • Magdalena Kołodziej, prezes, Fundacja My Pacjenci
  • Jacek Krajewski, prezes, Federacja Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie
  • Prof. Brygida Kwiatkowska, konsultant krajowy w dziedzinie reumatologii, kierownik, Klinika Wczesnego Zapalenia Stawów, zastępca dyrektora ds. klinicznych, Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie
  • Płk prof. Marek Rękas, zastępca dyrektora ds. naukowych, kierownik, Klinika Okulistyki, Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie, konsultant krajowy w dziedzinie okulistyki
  • Dr Marcin Stajszczyk, przewodniczący, Komisja ds. Polityki Zdrowotnej i Programów Lekowych Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego, kierownik, Oddział Reumatologii i Chorób Autoimmunologicznych, Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności w Ustroniu
  • Robert Zawadzki, pełnomocnik zarządu, dyrektor ds. NFZ, LUX MED.

Moderacja: Jacek Janik, redaktor, Rynek Zdrowia

Zapraszamy do śledzenia sesji TU

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum