Częstochowa. Szpital onkologiczny do zamknięcia. Leczyło się tu 400 pacjentów miesięcznie

Autor: JPP • Źródło: Rynek Zdrowia/czestochowskie24.pl01 lipca 2021 11:10

Szpital onkologiczny w Częstochowie od 1 lipca zawiesił działalność. Powód? Brak kontraktu na onkologię chirurgiczną i onkologiczną. W placówce leczyło się około 400 pacjentów miesięcznie. Chorzy odsyłani są do Dąbrowy Górniczej

Specjalistyczny Szpital Onkologiczny NU-MED w Częstochowie /Fot. Nu-Med
  • Specjalistyczny Szpital Onkologiczny NU-MED w Częstochowie od dnia 1 lipca zawiesił działalność
  • W placówce leczyło się około 400 pacjentów miesięcznie. Chorzy odsyłani są do Dąbrowy Górniczej.  
  • Jak tłumaczy rzecznik prasowy szpitala na łamach portalu czestochowskie24.pl powodem tej decyzji jest brak kontraktu na chirurgię onkologiczną, ani na onkologię kliniczną.

Szpital onkologiczny w Częstochowie zawiesił działalność od 1 lipca

- Kierując się poczuciem odpowiedzialności oraz troską o Państwa zdrowie jest nam niezmiernie przykro, ale musimy poinformować, że w związku z działaniami reorganizacyjnymi Specjalistycznego Szpitala Onkologicznego przy ul. Warszawskiej 30 w Częstochowie, Szpital zawiesza działalność leczniczą od dnia 01.07.2021 roku – informują przedstawiciele lecznicy na stronie internetowej placówki.

Jak wyjaśnia rzecznik prasowy szpitala Jacek Stępnicki na łamach portalu czestochowskie24.pl powodem decyzji jest brak możliwości rozwoju. Szpital nie otrzymał bowiem kontraktu ani na chirurgię onkologiczną, ani na onkologię kliniczną.

- Bez tych kontraktów nie możemy być ośrodkiem kompleksowego leczenia pacjentów, a takie są współczesne wymogi. NFZ uzasadnia, że nie spełniamy wymogów. W naszej ocenie jest zupełnie inaczej. W Tomaszowie Mazowieckim taki kontrakt otrzymaliśmy, co może świadczyć o tym, że jesteśmy solidną firmą – mówi rzecznik cytowany przez portal czestochowskie24.pl

Jak czytamy na stronie placówki, choć jej działalność jest zawieszona od 1 lica, to „działania gwarantujące kontynuację leczenia oraz możliwość uzyskania bezterminowo wszelkich informacji drogą telefoniczną lub bezpośrednio pod adresem: ul. Warszawska 30 w Częstochowie do dnia 9 lipca”.

 Co z pacjentami szpitala?

- W wyniku naszych działań i zgody zarządzających Dyrekcji Szpitali, kontynuacje leczenia naszych Pacjentów zapewnia w ramach umów z Narodowym Funduszem Zdrowia Zagłębiowskie Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny w Dąbrowie Górnicze – dodają przedstawiciele lecznicy.

I zapewniają:

  • wszystkie skierowania na badania diagnostyczne wystawione do 30 czerwca zachowują ważność i będą realizowane w dotychczasowych placówkach.
  • dokumentacja medyczna naszych pacjentów jest zabezpieczona i nadzorowana przez Specjalistyczny Szpital Onkologiczny oddział Częstochowa i pozostaje do dyspozycji w sposób bezterminowy.
  • Specjalistyczny Szpital Onkologiczny oddział Częstochowa zabezpieczy dojazd Pacjentów w zależności od uzgodnionych potrzeb.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum