Znany lek na receptę wróci do aptek. Terminy realizacji dostaw w czerwcu

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia/GdziePoLek.pl18 maja 2022 19:00

Znany lek na receptę kilka tygodni temu zniknął z aptek. Chodzi o preparat na otyłość o nazwie Mysimba. W czerwcu wróci do aptek.

Znany lek na receptę wróci do aptek. Terminy realizacji dostaw w czerwcu
Braki leku w aptekach zostaną uzupełnione w czerwcu. Fot. Adobestock
  • Mysimba to lek przeciw otyłości w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu. Preparat nie jest dostępny bez recepty i nie podlega refundacji
  • Dostawca poinformował o terminach dostaw leku do aptek – podał 18 maja portal Gdziepolek.pl
  • Lek będzie z początkiem czerwca dostarczany do aptek

 Mysimba w aptekach od początku czerwca

- W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy od producenta informację, iż dostawy leku Mysimba będą realizowane początkiem czerwca - poinformował portal GdziePoLek.pl

Mysimba to lek przeciw otyłości w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu. Preparat nie jest dostępny bez recepty i nie podlega refundacji. Tabletki Mysimba są lekiem złożonym, w którym zastosowano dwie substancje czynne: chlorowodorek naltreksonu oraz chlorowodorek buprioprionu.

Lek ma działanie ośrodkowe. Substancje czynne preparatu oddziałują wzajemnie na siebie. Sposób interakcji nie został dokładnie poznany i wyjaśniony, ale wiadomo, że skojarzenie chlorowodorku naltreksonu oraz chlorowodorku buprioprionu hamuje mechanizmy neurochemiczne, które są odpowiedzialne za uczucie łaknienia. Obie substancje wykazują istotne działanie na jądro łukowate podwzgórza oraz obszar mezolimbiczny.

Tabletki Mysimba stosuje się u pacjentów dorosłych z nadwagą lub otyłością, gdy nadmiernej masie ciała towarzyszy co najmniej z 1 dolegliwości związanych z otyłością, np:

  • dyslipidemia,
  • cukrzyca typu II,
  • wyrównane nadciśnienie tętnicze.

Wartość wskaźnika BMI, od której zaleca się stosować preparat to 27 kg/m2 . Przyjmowanie Mysimba stanowi uzupełnienie kuracji odchudzającej opartej na diecie i ćwiczeniach fizycznych. W przypadku braku wystarczających efektów odchudzania po 16 tygodniach leczenia, tj. jeśli pacjent nie utraci przynajmniej 5% swojej wyjściowej wagi, lek należy odstawić.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum