Tych leków może nie być w aptekach od 1 lipca. Nowa lista z Ministerstwa Zdrowia

Autor: oprac. JKB • Źródło: Rynek Zdrowia30 czerwca 2022 17:30

Aż 215 pozycji liczy lista leków i wyrobów medycznych, których może zabraknąć w aptekach od 1 lipca. Są na niej popularne preparaty. Listę opublikowano w Dzienniku Urzędowym ministra zdrowia.

Tych leków może nie być w aptekach od 1 lipca. Nowa lista z Ministerstwa Zdrowia
Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę brakujących leków. Fot. AdobeStock
  • Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nową listę leków oraz wyrobów medycznych, których może zabraknąć w aptekach i hurtowniach od 1 lipca
  • Lista ustalona jest na 1 lipca 2022 roku i obejmuje blisko 215 pozycji
  • Wśród leków znajdują się m.in. Kreon, Trulicity, Neoparin czy Concerta

Tych leków może zabraknąć w aptekach od 1 lipca. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło listę

W Dzienniku Urzędowym ministra zdrowia z 27 czerwca 2022 roku w sprawie wykazu produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

- Na podstawie art. 37av ust. 14 ustawy z dnia 6 września 2001 roku – Prawo farmaceutyczne  ustala się na dzień 1 lipca 2022 roku wykaz produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, stanowiący załącznik do obwieszczenia – czytamy.

Przypomnijmy: w ostatnich tygodniach coraz częściej pojawiają się doniesienia na temat problemów z dostępnością leków i innych wyrobów medycznych. Tym razem na liście zaprezentowanej przez resort zdrowia znalazło się aż 215 pozycji.

W załączniku pełna lista brakujących leków. Wśród leków, których może zabraknąć znajdują się m.in. Kreon, Trulicity, Neoparin czy ConcertaDO POBRANIA

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum