Szkolenia dla branży farmaceutycznej. GIF patronem honorowym Akademii GMP
Główny Inspektorat Farmaceutyczny objął swoim patronatem honorowym pierwszą edycję Akademii GMP. Jest to cykl szkoleń organizowany przez Ogólnopolską Sekcję Farmacji Przemysłowej i Biotechnologii Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego.

- Pierwsza edycja Akademii GMP z patronatem honorowym Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego
- Jest to cykl szkoleniowy dla pracowników branży farmaceutycznej zajmujących się m.in. zapewnieniem i kontrolą jakości
- Uczestnicy szkolenia uzyskają wiedzę niezbędną do wykonywania zadań w przedsiębiorstwach zajmujących się wytwarzaniem oraz importem substancji czynnych i produktów leczniczych
Pierwsza edycja Akademii GMP
Główny Inspektor Farmaceutyczny jest patronem honorowym pierwszej edycji Akademii GMP organizowanej przez Ogólnopolską Sekcję Farmacji Przemysłowej i Biotechnologii Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego – poinformował GIF.
Jak wyjaśnia PTF, program szkoleń jest adresowany do pracowników branży farmaceutycznej zatrudnionych w obszarach związanych z zapewnieniem jakości, kontrolą jakości i produkcją u wytwórców lub importerów substancji czynnych i produktów leczniczych, a także osób chcących podjąć pracę w tej branży. Program Akademii przygotowano z ekspertami z GIF.
W trakcie cyklu szkoleniowego jego uczestnicy otrzymają wiedzę niezbędną do wykonywania zadań w przedsiębiorstwach zajmujących się wytwarzaniem i importem substancji czynnych i produktów leczniczych. Łącznie program szkolenia obejmie 160 godzin (piątki w godzinach 16-20 oraz soboty w godzinach 9-17).
Absolwent GMP uzyska wiedzę z zakresu:
- przepisów prawa narodowego i unijnego z zakresu wytwarzania i importu produktów leczniczych i substancji czynnych;
- roli i zadań organów i instytucji unijnych (np. EMA, EDQM, KE) i narodowych (np. GIF, URPL);
- wymagań dotyczących Dobrej Praktyki Wytarzania produktów leczniczych i substancji czynnych;
- wymagań dotyczących Dobrej Praktyki Dystrybucji substancji czynnych;
wytycznych (np. ICH Q9, ICH Q10, Q&A).
PTF wyjaśnia, że po zakończeniu cyklu szkoleniowego i zdaniu egzaminu, absolwent otrzyma stosowny certyfikat. Farmaceuci otrzymają punkty miękkie i punkty twarde w ramach szkolenia podyplomowego.
Więcej informacji znajduje się na stronie poświęconej Akademii GMP.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (1)