Przetargi lekowe w maju 2021. Minister zdrowia największym zamawiającym

Autor: oprac. LJ • Źródło: Press Info21 września 2021 08:12

W TOP 5 przetargów o najwyższej wartości rozstrzygniętych w maju 2021 roku, największym zamawiającym był minister zdrowia.

TOP 5 przetargów lekowych o najwyższej wartości za maj 2021 (fot. PTWP)
  • Zakład Zamówień Publicznych Przy Ministrze Zdrowia ogłosił przetarg o najwyższej wartości w maju 2021 roku
  • Największą liczbę rozstrzygnięć zadań przetargowych ogłosili organizatorzy z województwa śląskiego
  • Województwem, w którym rozstrzygnięto przetargi na najwyższą łączną kwotę, jest woj. mazowieckie

Serwis PressInfo.pl opracował raport podsumowujący informacje o rozstrzygniętych przetargach dotyczących dostaw leków w Polsce w maju 2021 roku.

W analizowanym okresie wybrano wykonawcę 3 383 części przetargowych na dotyczących dostawy leków. Wyniki opublikowało 227 podmiotów medycznych. Unieważniono 655 części przetargowych.

Minister zdrowia największym zamawiającym

Na pierwszym miejscu pod względem najwyższej wartości pojedynczych
przetargów, których wynik opublikowano w maju 2021 r. znalazł się przetarg
ogłoszony przez Zakład Zamówień Publicznych Przy Ministrze Zdrowia.
Przedmiot zamówienia dotyczył dostawy substancji czynnej emicizumab wraz z dostawą do Ośrodków Leczenia Hemofilii i Pokrewnych Skaz Krwotocznych oraz domów pacjentów. Wartość przetargu to ponad 102.6 mln zł, a zwycięzcą jest Roche Polska.

Na drugim miejscu jest przetarg ogłoszony również przez Zakład Zamówień Publicznych Przy Ministrze Zdrowia. Tym razem na dostawy koncentratu aktywowanych czynników zespołu protrombiny (aPCC). Wartość zamówienia to 56 mln zł, a zwycięzcą jest Takeda Pharma.

Trzecim najwięcej zamawiającym był Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Dostawcą Farmacol-Logistyka, a przedmiotem zamówienia Nusinersen w programie leczenia rdzeniowego zaniku mięśni. Wartość przetargu - 41.16 mln zł.

Kolejne zamówienie należało ponownie do Zakładu Zamówień Publicznych Przy Ministrze Zdrowia. Dotyczyło zakupu koncentratu rekombinowanego
czynnika VIIa. Wartość zamówienia to ponad 19.7 mln zł. Dostawcą produktu jest Novo Nordisk.

Podium zamyka zamówienie dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr Władysława Biegańskiego w Łodzi na dostawy tofacytynibu. Wartość zamówienia - ponad 12.6 mln zł, dostawca - Urtica.

Liderzy dostaw

Największą liczbę rozstrzygnięć zadań przetargowych ogłosili organizatorzy z województwa śląskiego – 576. Kolejne miejsca zajęły województwa: mazowieckie (505) oraz dolnośląskie (433). Najmniej informacji o wyborze wykonawcy zamówienia opublikowano w województwie podkarpackim (18 wyników).

Województwem, w którym rozstrzygnięto przetargi na najwyższą łączną kwotę, jest woj. mazowieckie. Łączna suma wyników przetargów w tym regionie wyniosła ponad 303 mln zł. Następne w kolejności pod względem wartości rozstrzygniętych postępowań są województwa: śląskie – 133,8 mln zł oraz kujawsko - pomorskie: 129,8 mln zł.

Liderem, pierwszej piątki pod względem łącznej wartości uzyskanej za wygrane części przetargów, tak jak w poprzednich miesiącach pozostaje firma Urtica sp. z o.o., która na swoim koncie zgromadziła 240 mln zł. Drugie miejsce należy do firmy Farmacol-Logistyka sp. z o.o. z wynikiem 70,2 mln zł. Na podium znalazła się jeszcze firma Salus International sp. z o.o z łączną kwotą uzyskaną w ramach kontaktów 30,6 mln zł.

Liderem pod względem ilości wygranych zadań przetargowych, związanych z dostawą leków jest pozostaje firma: Urtica sp. z o.o., która wygrała 1037 części przetargowych. Drugie miejsce zajęła firma Farmacol-Logistyka sp. z o.o. (329). Podium zamyka firma Salus International sp. z o.o. z wynikiem 311 zwycięskich ofert.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum