Prof. Marek Postuła pokieruje badaniami klinicznymi w Biomed Lublin

Autor: oprac. LJ • Źródło: Biomed Lublin13 stycznia 2022 20:50

Prof. Marek Postuła, absolwent WUM i London School of Economics, będzie od 1 lutego organizował, wdrażał i nadzorował program badań klinicznych spółki Biomed Lublin.

Marek Postuła będzie pełnomocnikiem zarządu ds. badań klinicznych Biomed Lublin (fot. Biomed Lublin)
  • Biomed Lublin ma nowego pełnomocnika zarządu ds. badań klinicznych
  • Od 1 lutego 2022 roku funkcję tę będzie sprawował prof. Marek Postuła
  • Obecnie jest związany jest z Katedrą i Zakładem Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
  • Jego głównym zadaniem na nowym stanowisku będzie zorganizowanie, wdrożenie i nadzór nad programem badań klinicznych

Absolwent London School of Economics

Marek Postuła zostanie pełnomocnikiem zarządu ds. badań klinicznych. Jego głównym zadaniem będzie zorganizowanie, wdrożenie i nadzór nad programem badań klinicznych dotyczących aktualnych i przyszłych produktów.

Swoją funkcję zacznie pełnić od lutego 2022 roku.

Prof. dr hab. nauk med. Marek Postuła studia medyczne ukończył w 2001 roku na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym,  a w 2021 roku uzyskał stopień magistra z zakresu ekonomii w ochronie zdrowia w London School of Economics w Londynie.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w trakcie wieloletniej pracy klinicznej w ośrodkach kardiologicznych oraz podczas pobytów naukowych w ośrodkach zagranicznych, w tym podczas stypendium Fundacji Fulbrighta w Penn State University w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Od lat związany jest z Katedrą i Zakładem Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych

Jest kierownikiem Pracowni Farmakogenomiki, gdzie zajmuje się zagadnieniami związanymi z poszukiwaniem nowych biomarkerów pomocnych w monitorowaniu farmakoterapii oraz wczesnej prewencji i diagnostyce chorób cywilizacyjnych.

Jest współzałożycielem międzynarodowej grupy badawczej I-COMET (International Cardiovascular and Cardiometabolic Research Team) skupiającej naukowców i klinicystów z Polski, Austrii, Włoch, Holandii oraz Brazylii.

Profesor posiada bogate doświadczenie w zakresie planowania oraz prowadzenia projektów naukowo-badawczych z zakresu farmakogenetyki w kardiologii oraz diabetologii.

Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych (IF> 300), głównym badaczem w kilku grantach naukowych oraz prelegentem podczas licznych wystąpień naukowych.

Dwie strategiczne inwestycje Biomedu Lublin

Jednocześnie z funkcji członka zarządu spółki zrezygnował Artur Bielawski (ze skutkiem na 31 stycznia 2022 r.). Artur Bielawski współpracował z Biomedem przez 28 lat, zaś członkiem zarządu był od października 2020 r. Odpowiadał za kwestie inwestycyjne, produkcyjne i technologiczne.

Biomed Lublin realizuje obecnie dwie strategiczne inwestycje – budowę zakładu produkcyjnego Onko BCG oraz Centrum innowacji biotechnologicznych BCG (CBR).

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum