Popularny lek niedostępny w aptekach. Produkcja nie została wznowiona

Autor: oprac. SzB • Źródło: gdziepolek.pl, Rynek Zdrowia23 czerwca 2022 19:50

Popularny lek Sulfarinol nie będzie w najbliższym czasie dostępny w aptekach. Takie informacje otrzymał od producenta serwis gdziepolek.pl. - Produkcja nie została dotychczas wznowiona - czytamy.

Popularny lek niedostępny w aptekach. Produkcja nie została wznowiona
Ten lek nie pojawi się w najbliższym czasie w aptekach. Jego produkcja nie została wznowiona. Fot. Shutterstock
  • Sulfarinol, czyli krople do nosa, nie będzie w najbliższym czasie dostępny w aptekach
  • Takie informacje otrzymał od producenta serwis gdziepolek.pl.  - Produkcja nie została dotychczas wznowiona - czytamy
  • Ten preparat stosuje się w leczeniu kataru, uczucia zatkania nosa i obrzęku błony śluzowej nosa, które zostały spowodowane przez stan zapalny związany z zakażeniem bakteryjnym

Popularny lek nie do kupienia w aptekach

Sulfarinol, czyli krople do nosa, nie będzie w najbliższym czasie dostępny w aptekach. Takie informacje otrzymał od producenta serwis gdziepolek.pl

- Produkcja nie została dotychczas wznowiona, a dokładna data powrotu leku na rynek nie jest znana - czytamy na stronie internetowej wspomnianego serwisu. 

Lek Sulfarinol dostępny jest bez recepty. Jest stosowany w katarze z uczuciem zatkanego nosa, spowodowanym przez stan zapalny związany z zakażeniem bakteryjnym. Krople zawierają dwie substancje czynne: sulfatiazol oraz nafazolinę. 

Działanie leku powoduje zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej nosa oraz hamowanie objawów związanych ze stanem zapalnym. Krople ułatwiają usuwanie płynu wysiękowego z zatok obocznych nosa i oddychanie przez nos.

Sulfarinolu nie można stosować, jeśli jest się uczulonym na sulfatiazol, nafazolinę lub którąkolwiek substancję pomocniczą, ma się uczulenie na sulfonamidy, choruje się na jaskrę z zamkniętym kątem przesączania lub ma się mniej niż 12 lat. 
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum