Popularny lek na alergie znika z aptek. Producent nie zna terminu kolejnych dostaw
- Z Biura Obsługi Klienta firmy Galena otrzymaliśmy informację, iż leku brakuje i nie jest na ten moment znany termin kolejnej dostawy - pisze portal GdziePoLek.pl

- W aptekach brakuje leku Fexofast, zarówno w odmianie 120 mg, jak i 180 mg
- Fexofast to produkt leczniczy, który wykazuje działanie przeciwalergiczne
- Z BOK firmy Galena otrzymaliśmy informację, iż leku brakuje i nie jest na ten moment znany termin kolejnej dostawy
Lek w postaci tabletek na uczulenia
Jak poinformował portal GdziePoLek.pl, nie jest znany termin dostawy leku do aptek. Taką informację uzyskał od producenta.
Lek Fexofast zawiera w swoim składzie substancję farmakologicznie czynną – feksofenadynę. Jest to związek o działaniu przeciwalergicznym i przeciwhistaminowym. Jako aktywny biologicznie metabolit substancji zwanej terfenadyną, w wyniku różnych procesów biochemicznych, feksofenadyna uzyskuje właściwości wybiórczego i silnego tzw. antagonisty obwodowego receptora histaminowego H1. Oznacza to, że lek Fexofast powoduje silną i wybiórczą blokadę receptora odpowiedzialnego za reakcje uczuleniowe. Lek wchłania się szybko po podaniu doustnym.
Przeciwhistaminowe działanie feksofenadyny rozpoczyna się po jednej godzinie od podania doustnego, osiąga maksimum po 6 godzinach oraz utrzymuje się niewiele ponad 24 godziny. Feksofenadyna w niewielkim stopniu przenika przez barierę krew–mózg, a więc nie wykazuje działania uspokajającego i lekko nasennego, jak ma to miejsce w przypadku leków antyhistaminowych starszych generacji.
Wykazano, że feksofenadyna zmniejsza - wywołane przez pewien rodzaj białych ciałek krwi, tzw. eozynofile - uwalnianie z komórek nabłonkowych błony śluzowej nosa czynników wywołujących stan zapalny (m.in. w alergicznym nieżycie nosa).
Wskazaniem do stosowania dawki leku Fexofast w dawce 120 mg jest łagodzenie objawów sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Natomiast dawka 180 mg wskazana jest do leczenia objawowego leczenia przewlekłej tzw. idiopatycznej pokrzywki, a więc rodzaju wysypki o niejasnym podłożu.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)