Nowe wykazy leków dopuszczonych do obrotu. To ponad 16 tys. pozycji

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia01 grudnia 2022 17:30

Jakie produkty lecznicze są w Polsce dopuszczone do obrotu? Urzęd Rejestracji Produktów Leczniczych poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że jest już nowy wykaz.

Nowe wykazy leków dopuszczonych do obrotu. To ponad 16 tys. pozycji
Nowe wykazy leków dopuszczonych do obrotu. Fot. Shutterstock
  • Opublikowane zostało Obwieszczenie Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych
  • Dotyczy ogłoszenia Urzędowego Wykazu Produktów Leczniczych Dopuszczonych do Obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
  • W załącznikach są tysiące pozycji. To produkty lecznicze dla ludzi i zwierząt

Wykazy w załącznikach do obwieszczenia

W Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia opublikowane zostało obwieszczenie Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych na temat ogłoszenia Urzędowego Wykazu Produktów Leczniczych Dopuszczonych do Obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Wykazy zawarte zostały w załacznikach (do pobrania pod tekstem).

Załącznik Nr 1  do obwieszczenia obejmuje produkty lecznicze dopuszczone do obrotu w ramach procedury narodowej oraz procedur europejskich, których łączna liczba wynosi 10 197 produktów.

Załącznik Nr 2 obejmuje produkty lecznicze dopuszczone do obrotu przez Komisję Europejską w liczbie 3 003 produkty.

Załącznik Nr 3 obejmuje produkty lecznicze posiadające pozwolenie na import równoległy w liczbie 3 087 produktów.

Ponadto w wykazie ujęto leki weterynaryjne.

Załącznik Nr 4 obejmuje produkty lecznicze weterynaryjne dopuszczone do obrotu w ramach procedury narodowej oraz procedur europejskich, których łączna liczba wynosi 1 721 produktów.

Załączniki Nr 5  obejmują produkty lecznicze weterynaryjne dopuszczone do obrotu przez Komisję Europejską oraz produkty lecznicze weterynaryjne posiadające pozwolenie na import równoległy, w łącznej liczbie 468 produktów.

 

DO POBRANIA

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze