×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Miłkowski: to nie jest produkt leczniczy. Pracownicy resortu nie pośredniczą w jego sprzedaży

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia09 stycznia 2023 13:33

Do Ministerstwa Zdrowia napływają sygnały o rzekomym pośrednictwie pracowników resortu w sprzedaży reklamowanego w internecie produktu „Ostelife”.

Miłkowski: to nie jest produkt leczniczy. Pracownicy resortu nie pośredniczą w jego sprzedaży
Wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski. PAP/Tomasz Gzell
  • Minister Zdrowia zaprzecza jakiemukolwiek udziałowi pracowników resortu w procederze wspierania dystrybucji pewnego reklamowanego produktu
  • Rozpowszechnianie w taki sposób informacje są nieprawdziwe i wprowadzać mogą w ten sposób w błąd co do legalności sprzedaży i skuteczności rzeczonego preparatu
  • W swoich działaniach Minister Zdrowia nie zaleca stosowania konkretnie wskazanych z nazwy handlowej produktów leczniczych

Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat

- Informacja o oficjalnym zaleceniu przez Ministerstwo Zdrowia produktu „Ostelife” jest fałszywa - oświadczył wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski w specjalnym komunikacie. Jak się okazuje, do Ministerstwa Zdrowia napływają sygnały o rzekomym pośrednictwie pracowników resortu w sprzedaży reklamowanego w internecie produktu „Ostelife”. Minister Zdrowia zaprzecza jakiemukolwiek udziałowi pracowników resortu w procederze wspierania dystrybucji pewnego reklamowanego produktu.

- Ponadto wysyłkowa sprzedaż produktów leczniczych wydawanych bez przepisu lekarza może być prowadzona zgodnie z ustawą Prawo farmaceutyczne, wyłącznie przez apteki ogólnodostępne i punkty apteczne na zasadach i w sposób przewidziany rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 marca 2015 r. w sprawie wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych - ostrzega wiceminister zdrowia. - Nie jest zatem możliwe, jak błędnie wskazuje się w przekazach, telefoniczne składanie zamówień na produkty lecznicze pracownikom Ministerstwa Zdrowia oraz dostarczanie tych produktów do domów pacjentów.

W komunikacie jasno stwierdzono, że produkt „Ostelife” nie jest produktem leczniczym zarejestrowanym w Polsce, zatem nie może być jako taki właśnie produkt dopuszczony do obrotu.
"Minister Zdrowia zaleca zatem przezorność i odradza wykorzystywania produktu, którego skuteczność i bezpieczeństwo stosowania nie zostało potwierdzone przez organ rejestrowy" - podało Ministerstwo Zdrowia.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze