Znany lek wycofany z aptek. Nowych dostaw już nie będzie

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia23 maja 2022 23:00

W aptekach nie można już kupić leku na receptę dla kobiet. Jak informuje portal GdziePolek preparat nie wróci już do sprzedaży z powodu zamknięcia fabryki, w której był produkowany.

Znany lek wycofany z aptek. Nowych dostaw już nie będzie
W aptekach nie ma leku. Nowych dostaw już nie będzie. Został wycofany Fot AdobeStock
  • Preparatu leczniczego dla kobiet nie ma już w aptekach od połowy marca. Chodzi o lek Solcogyn
  • Jak informuje portal GdziePolek preparat został wycofany ze sprzedaży, nie będzie też nowych dostaw 
  • Powodem jest wygaśnięcie pozwolenia oraz zamknięcie fabryki, w której lek był produkowany

W aptekach nie ma leku. Nowych dostaw już nie będzie. Został wycofany

W aptekach nie można już kupić leku na receptę dla kobiet. Jak informuje portal GdziePolek preparat nie wróci już do sprzedaży z powodu zamknięcia fabryki, w której był produkowany. Chodzi o lek Solcogyn.

Solcogyn to roztwór do stosowania na szyjkę macicy, który zawiera cztery substancje czynne – kwas azotowy, kwas octowy, kwas szczawiowy dwuwodny i cynku azotan sześciowodny.

Lek wskazany jest do stosowania leczeniu objawów łagodnych i powierzchownych zmian szyjki macicy, takich jak ektopia (przemieszczenie się nabłonka wyścielającego kanał szyjki macicy na tarczę szyjki macicy), strefy przekształceń, polipy szyjki macicy, pooperacyjne ziarniniaki (np. po całkowitym usunięciu macicy). Składniki preparatu powodują martwicę niewłaściwego nabłonka w obrębie tarczy szyjki macicy.

Zgodnie z rejestrem produktów leczniczych data ważności pozwolenia na dopuszczenie do obrotu upłynęła w styczniu. Producent nie będzie już dystrybuował leku do aptek z powodu zamknięcia fabryki.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum