Lek na arytmię już dostępny w aptekach. Nie ma potrzeby sprowadzania go spoza Polski

Autor: oprac. KM • Źródło: Ministerstwo Zdrowia/Rynek Zdrowia05 października 2022 19:30

Ministerstwo Zdrowia opublikowało komunikat w sprawie dostępności produktów leczniczych z substancją Flecainidi acetas. Nie ma już koniczności sprowadzania go z zagranicy, został dopuszczony do obrotu w Polsce.

Lek na arytmię już dostępny w aptekach. Nie ma potrzeby sprowadzania go spoza Polski
Nie zachodzi dalsza konieczność sprowadzania z zagranicy w trybie importu docelowego produktów z substancją Flecainidi acetas - czytamy w komunikacie. Fot. Adobestock
  • Jest komunikat Ministra Zdrowia w sprawie dostępności produktów leczniczych z substancją Flecainidi acetas
  • Produkt uzyskał pozwolenie na dopuszczenie do obrotu na terytorium
    Polski
  • Nie zachodzi dalsza konieczność sprowadzania z zagranicy w trybie importu docelowego produktów z ww. substancją

Lek już dostępny w aptekach

2 października w serwisie Ministerstwa Zdrowia został opublikowany komunikat ministra zdrowia w sprawie dostępności produktów leczniczych z substancją Flecainidi acetas. W komunikacie poinformowano, że "produkt leczniczy Flecainide acetate Holsten, Flecainidi acetas, tabletki 50 mg oraz tabletki 100 mg, podmiot odpowiedzialny: Holsten Pharma GmbH uzyskał pozwolenie na dopuszczenie do obrotu na terytorium Polski i jest dostępny w aptekach ogólnodostępnych".

- W związku z powyższym nie zachodzi dalsza konieczność sprowadzania z zagranicy w trybie importu docelowego produktów z substancją Flecainidi acetas w dawce 50 mg oraz 100 mg — uzupełnił w komunikacie wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski.

Ordynowanie leków tylko w zakresie kompetencji lekarza

Wiceminister zdrowia podkreślił też, że "ordynowanie leków w terapii pacjenta należy wyłącznie do kompetencji lekarza prowadzącego leczenie".

- Dlatego w celu zapewnienia kontynuacji terapii należy skontaktować się z lekarzem, który podejmie decyzję w zakresie stosowania konkretnego leku — podsumował Maciej Miłkowski.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum