×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Koniec naboru na wiceprezesa AOTMiT. Ilu jest chętnych?

Autor: LJ • Źródło: Rynek Zdrowia01 lutego 2023 18:00

Zakończył się nabór na stanowisko zastępcy prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Jak się dowiedzieliśmy, wpłynęły trzy oferty.

Koniec naboru na wiceprezesa AOTMiT. Ilu jest chętnych?
W konkursie na wiceszefa AOTMiT uczestniczą trzy osoby. Fot. ShutterStock
  • W odpowiedzi na ogłoszony 20 stycznia 2023 roku nabór na stanowisko zastępcy prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji wpłynęły trzy oferty
  • W dotychczasowej historii Agencji nigdy dotąd nie obsadzono tego stanowiska
  • Kadencje zarówno prezesa Agencji, jak i jego zastępcy, trwają 5 lat

Na konkurs wpłynęły trzy oferty

W styczniu 2023 roku minister zdrowia ogłosił nabór na stanowisko zastępcy prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Termin składania dokumentów upłynął 30 stycznia 2023 roku.

Jak dowiedział się Rynek Zdrowia, w odpowiedzi na ogłoszony 20 stycznia 2023 roku nabór na stanowisko zastępcy szefa Agencji wpłynęły trzy oferty.

Kandydaci musieli wykazać się wykształceniem magisterskim lub równorzędnym w dziedzinie nauk medycznych, farmaceutycznych, ekonomicznych, prawnych lub technicznych.

Muszą też posiadać wiedzę z zakresu ochrony zdrowia oraz oceny świadczeń opieki zdrowotnej, farmakoekonomiki, systemów finansowania świadczeń zdrowotnych oraz ekonomiki zdrowia oraz doświadczenie zawodowe w postaci co najmniej 3-letniego okresu zatrudnienia na stanowiskach kierowniczych we wskazanych instytucjach.

W dotychczasowej historii Agencji nigdy nie obsadzono tego stanowiska, chociaż zgodnie z ustawą o świadczeniach prezes Agencji wykonuje swoje zadania przy pomocy zastępcy, którego zakres zadań określa statut Agencji.

Zastępca prezesa Agencji jest powoływany przez ministra zdrowia na wniosek szefa AOTMiT spośród osób wyłonionych w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru.

Kadencje zarówno prezesa Agencji, jak i jego zastępcy, trwają 5 lat.

Pod koniec ubiegłego roku nominację na kolejną kadencję otrzymał Roman Topór-Mądry, specjalista zdrowia publicznego i epidemiolog.

AOTMiT powstała we wrześniu 2005 roku jako jako jednostka budżetowa podległa ministrowi zdrowia. W czerwcu 2009 roku uzyskała status państwowej jednostki organizacyjnej posiadającej osobowość prawną. 5 lat później otrzymała kolejne zadania dotyczące taryfikacji świadczeń opieki zdrowotnej, co oznaczało również przemianowanie na Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze