×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Koncern obniży cenę katalogową leku na cukrzycę o 78 proc.

Autor: oprac. KK • Źródło: Rynek Zdrowia, Sanofi19 marca 2023 19:00

Firma Sanofi ogłosiła, że  obniży cenę katalogową leku na cukrzycę o 78 proc. To kolejna taka decyzja koncernów farmaceutycznych w USA, będąca odpowiedzią na rosnące ceny farmaceutyków za oceanem.

Koncern obniży cenę katalogową leku na cukrzycę o 78 proc.
Firma ogłosiła, że obniży cenę katalogową leku na cukrzycę o 78 proc. Fot. AdobeStock

 

Firma ogłosiła, że obniży cenę katalogową leku na cukrzycę o 78 proc.

Sanofi ogłosiła, że obniży cenę katalogową leku na cukrzycę o 78 proc. Chodzi o najczęściej przepisywaną insulinę firmy w USA o nazwie Lantus (insulina glargine do wstrzykiwań; 100 jednostek/ml). Ponadto firma ustali limit ceny za miesięczną dawkę leku dla pacjentów z ubezpieczeniem komercyjnym w wysokości 35 dolarów. 

Zmiany zaczną obowiązywać od 1 kwietnia 2024 roku. Dodatkowo firma obniży także cenę katalogową swojej innej insuliny - krótko działającej Apidry (wstrzyknięcie insuliny glulizynowej; 100 jednostek/ml) o 70 proc.

Olivier Bogillot, kierownik US General Medicines w Sanofi cytowany w komunikacie prasowym podkreśla, że „firma uważa, że ​​nikt nie powinien mieć problemów z opłaceniem insuliny”.

-  Decyzja o obniżeniu cen katalogowych naszej insuliny ołowiowej musi być połączona z bardziej gruntowną zmianą całego systemu, aby faktycznie przynieść oszczędności pacjentom w aptece – dodaje.

Decyzje o obniżkach cen podjęły również Novo Nordisk oraz Eli Lilly

To nie pierwsza taka decyzja za oceanem, związane ze znaczącym wzrostem  cen leków w Stanach Zjednoczonych. Wcześniej podobne działania ogłosił koncern Eli Lilly, który zapowiedział, że obniży ceny katalogowe swoich najczęściej przepisywanych produktów insulinowych, Humalog i Humulin, począwszy od czwartego kwartału tego roku.

Ponadto producent obniży również cenę zastrzyku insuliny Lispro do 25 dolarów za fiolkę i rozszerzy program wartości insuliny, tak aby istniejący limit 35 dolarów na niektóre insuliny obowiązywał teraz w około 85 proc. amerykańskich aptek.

Decyzję ws. obniżenia cen leków na cukrzycę typu 1 i typu 2 nawet o 75 proc. ogłosiła także firma Novo Nordisk. Produkty obejmują zarówno wstrzykiwacze, jak i fiolki z insuliną długo działającą oraz krótko działającą i gotową mieszanką, w szczególności Levemir, Novolin, NovoLog i NovoLog Mix 70/30. Ponadto koncert również cenę katalogową niemarkowych leków biologicznych. Zmiany mają wejść w życie 1 stycznia 2024 roku.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze