×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ipsen Poland partnerem Warsaw Health Innovation Hub

Autor: oprac. KK • Źródło: Mat. prasowe, Rynek Zdrowia11 stycznia 2023 10:00

Ipsen Poland dołączył do grona partnerów inicjatywy Warsaw Health Innovation Hub (WHIH). Uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy odbyło się w siedzibie Agencji Badań Medycznych z udziałem Ioany Parsons, dyrektor generalnej Ipsen Poland oraz dr. n. med. Radosława Sierpińskiego, prezesa ABM.

Ipsen Poland partnerem Warsaw Health Innovation Hub
Ipsen Poland partnerem Warsaw Health Innovation Hub. Fot. M. Szwugier/ABM/Mat. prasowe
  • Ipsen Poland partnerem Warsaw Health Innovation Hub, to firma biofarmaceutyczna
  • W siedzibie ABM miało miejsce uroczyste podpisanie stosownego porozumienia
  • - Efektywna współpraca sektora publicznego i prywatnego może przyczynić się do wypracowania optymalnych rozwiązań w obszarze opieki nad pacjentami i zwiększenia wydajności polskiego systemu ochrony zdrowia – podkreślała Ioana Parsons, dyrektor generalna Ipsen Poland

Nowy partner w projekcie

- Jesteśmy ogromnie zaszczyceni, że możemy dołączyć do Warsaw Health Innovation Hub. Dzięki tej inicjatywie jesteśmy jeszcze bardziej zmotywowani do opracowywania innowacyjnych rozwiązań w zakresie opieki zdrowotnej, które pomogą poprawić jakość życia pacjentów w kluczowych obszarach terapeutycznych – onkologii, neurologii i chorobach rzadkich. Efektywna współpraca sektora publicznego i prywatnego może przyczynić się do wypracowania optymalnych rozwiązań w obszarze opieki nad pacjentami i zwiększenia wydajności polskiego systemu ochrony zdrowia – podkreślała Ioana Parsons, Dyrektor Generalna Ipsen Poland.

- Ipsen Poland działa na naszym rynku od trzydziestu lat. To jedna z pierwszych globalnych firm farmaceutycznych, która po okresie transformacji ustrojowej zdecydowała się otworzyć swoją działalność w Polsce. Doświadczenie i renoma zdobyte w tym czasie, a także zrozumienie innowacyjnych potrzeb polskiego sektora medycznego pozwala wierzyć, że Ipsen Poland będzie niezwykle wartościowym partnerem Warsaw Health Innovation Hub – powiedział Prezes ABM, dr hab. n. med. Radosław Sierpiński.

Dodatkowe informacje o projekcie i partnerze

Warsaw Health Innovation Hub (WHIH) to wspólny projekt Agencji Badań Medycznych oraz wiodących podmiotów z sektora zdrowia, farmacji i biotechnologii. Inicjatywa pełni rolę platformy wspierającej współpracę polskich podmiotów gospodarczych, publicznych i naukowych. Warto zaznaczyć, że to pierwsza tego typu inicjatywa w Europie Środkowej.

Więcej informacji o partnerstwie można znaleźć na stronie Warsaw Health Innovation Hub.

Ipsen to globalna firma biofarmaceutyczna średniej wielkości, skupiająca się na lekach innowacyjnych w onkologii, chorobach rzadkich i neurologii, której celem jest przedłużanie i poprawa jakości życia
i zdrowia pacjentów na całym świecie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze