Farmaceuci z Radomskiego Centrum Onkologii docenieni za opiekę farmaceutyczną

Autor: oprac. SzB • Źródło: mat. prasowe, Rynek Zdrowia09 listopada 2022 17:00

Praca farmaceutów i personelu apteki Radomskiego Centrum Onkologii została zauważona w International Journal of Environmental Reaserch and Public Health. W zamieszonym tam artykule opisano pierwszą udokumentowaną usługę opieki farmaceutycznej w szpitalu w Radomiu, Patient Countselling Service.

Farmaceuci z Radomskiego Centrum Onkologii docenieni za opiekę farmaceutyczną
Praca farmaceutów i personelu apteki w Radomiu została doceniona. Fot. mat. prasowe
  • Na łamach międzynarodowego czasopisma naukowego opisano pierwszą udokumentowaną usługę opieki farmaceutycznej w szpitalu w Radomiu - Patient Countselling Service
  • Są to pionierskie w naszym kraju konsultacje farmaceutyczne
  • — Pacjenci Radomskiego Centrum Onkologii mogą dzięki temu lepiej zrozumieć terapię, prawidłowo przyjmować leki, co przyczynia się do spadku powikłań — czytamy w informacji prasowej

Sukces Radomskiego Centrum Onkologii

Praca farmaceutów i personelu apteki Radomskiego Centrum Onkologii została zauważona w czasopiśmie naukowym International Journal of Environmental Reaserch and Public Health.

Na jego łamach opisano pierwszą udokumentowaną usługę opieki farmaceutycznej w szpitalu w Radomiu, Patient Countselling Service.

Zespół farmaceutów i pracowników apteki, kierowany przez Katarzynę Grzyb, z sukcesem wdrożył wspomnianą usługę. To pionierskie w naszym kraju konsultacje farmaceutyczne i ten rodzaj opieki.

— W komfortowych i przytulnych warunkach, podczas rozmowy z farmaceutą pacjent uzyskuje pełną informację o stosowanej terapii lekowej, omawiane są działania niepożądane, interakcje z innymi lekami — przeglądy lekowe, a schemat przyjmowania leków chory dostaje także w niestandardowej, ale bardzo czytelnej piktogramowej formie. Pacjenci Radomskiego Centrum Onkologii mogą dzięki temu lepiej zrozumieć terapię, prawidłowo przyjmować leki, co przyczynia się do spadku powikłań — czytamy w informacji prasowej przesłanej przez RCO.

Artykuł o farmaceutach jest dostępny na łamach International Journal of Environmental Reaserch and Public Health

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum