×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

CBŚP zlikwidowało kolejny magazyn z podrobionymi lekami. Warte 10 mln zł

Autor: oprac. MCD • Źródło: Rynek Zdrowia19 stycznia 2023 13:00

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali magazyn z nielegalnymi farmaceutykami - sfałszowanymi produktami leczniczymi, głównie psychotropowymi, anabolikami i środków na potencję, o łącznej wartości ok. 10 mln złotych.

CBŚP zlikwidowało kolejny magazyn z podrobionymi lekami. Warte 10 mln zł
Funkcjonariusze CBŚP zlikwidowali magazyn z nielegalnymi farmaceutykami Fot. mat. prasowe CBŚP
  • CBŚP rozbił kolejny magazyn nielegalnych farmaceutyków. Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli łącznie kilkadziesiąt tysięcy sfałszowanych produktów leczniczych, głównie psychotropowych, anabolików i na potencję
  • W trakcie akcji policjanci przejęli także dwie maszyny służące do nielegalnej produkcji farmaceutyków
  • To pokłosie śledztwa prowadzonego w sprawie rozbitej w lutym minionego roku grupy przestępczej działającej w Poznaniu i okolicach 

Produkowali fałszywe leki. CBŚP rozbił grupę przestępczą i zlikwidował kolejny magazyn

Sprawa miała swój początek w lutym 2022 roku, kiedy to policjanci z Zarządów w Poznaniu i w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą działającą głównie na terenie Poznania i okolic.

Członkowie gangu zajmowali się nielegalną produkcją i handlem różnego rodzaju środkami farmaceutycznymi, przede wszystkim psychotropowymi, anabolikami i na potencję. Wówczas to funkcjonariusze zatrzymali 34 osoby, zabezpieczyli setki tysięcy produktów leczniczych, a także inne półfabrykaty służące do ich produkcji, o łącznej wartości co najmniej 40 mln zł.

W wyniku weryfikacji zgromadzonego w tej sprawie materiału dowodowego, policjanci z Zarządu w Poznaniu CBŚP ustalili nowe fakty, w tym kolejne miejsce przechowywania sfałszowanych produktów leczniczych.

Pod koniec grudnia 2022 roku na terenie powiatu kościańskiego policjanci przeprowadzili działania, podczas których znaleźli i zabezpieczyli kilkadziesiąt tysięcy sfałszowanych produktów leczniczych, głównie psychotropowych, anabolików i na potencję, o łącznej wartości ok. 10 mln zł. W trakcie akcji przejęli także dwie maszyny służące do nielegalnej produkcji środków farmaceutycznych.

W ramach tych działań do sprawy funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby, którym w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu, przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz sprowadzania niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez produkcję, przechowywanie, wprowadzanie do obrotu i odpłatne udostępnianie sfałszowanych produktów leczniczych. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto w Poznaniu, zastosował wobec jednego z podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Sprawa nadal jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. 

  

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze