×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Biomed Lublin sprzeda produkty lecznicze w Rumunii za minimum 25 mln zł

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia/Mat. prasowe07 lutego 2023 13:00

Biotechnologiczna spółka zawarła umowę z firmą farmaceutyczną Anisapharm na rejestrację, dostawę i dystrybucję produktów leczniczych Onko BCG w Rumunii. Wejście na kolejny rynek wpisuje się w realizację strategii rozwoju produktów i pozwala na dywersyfikację kanałów sprzedażowych.

Biomed Lublin sprzeda produkty lecznicze w Rumunii za minimum 25 mln zł
Biomed Lublin zdobywa kolejny rynek. Fot. Shutterstock
  • Biomed Lublin udzielił Anisapharm prawa do sprzedaży i dystrybucji produktów leczniczych Onko BCG 50 i 100 na terytorium Rumunii, po wcześniejszej rejestracji
  • Łączna minimalna wartość zamówień w pierwszych 5 latach obowiązywania umowy ma wynieść 5,25 mln euro (24,78 mln zł według kursu NBP z 6 lutego), przy czym wiążąca minimalna wartość zamówień to 80 proc. prognozowanego rocznego poziomu zamówień
  • Ponadto uzgodniono, że koszty rejestracji oraz marketingu poniesie Anisapharm. Umowę zawarto na 10 lat (z możliwością przedłużenia), a do końca 2024 roku Anisapharm zarejestruje produkty Onko BCG w Rumunii. Komercjalizacja ma nastąpić w 2025 roku

Strategia produktów onkologicznych

- Zawarcie umowy z Anisapharm wpisuje się w naszą strategię rozwoju produktów Onko BCG. Cieszę się, że budowa nowego zakładu produkcyjnego postępuje zgodnie z planem, dzięki czemu nasze moce produkcyjne Onko BCG istotnie ulegną zwiększeniu, co w efekcie pozwoli na zaspokojenie rosnącego popytu na te produkty, na rynku światowym. Wejście na kolejny rynek pozwoli Biomedowi na dalszy wzrost sprzedaży i dywersyfikację kanałów sprzedażowych. Równocześnie pracujemy nad innymi umowami i nie zapominamy o innych produktach z naszego portfolio – komentuje Mieczysław Starkowicz, prezes zarządu Biomedu Lublin.

Produkty Onko BCG spółki są zarejestrowane w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Ukrainie, Malcie, Uzbekistanie. Biomed Lublin sprzedaje je również do Chorwacji, Turcji, Urugwaju, Litwy, Grecji, Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii.

Wśród celów strategicznych Biomedu jest rozwój produktów leczniczych BCG, a także związana z tym budowa Zakładu Produkcyjnego Onko BCG oraz Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR). Realizacja inwestycji strategicznych ma umożliwić zwiększenie wydajności produkcji Onko BCG o około 210 000 opakowań/rok, co oznacza ponad pięciokrotne podniesienie potencjału wytwórczego tego produktu. Zakończenie budowy obu obiektów zaplanowano na ten rok, przy czym pełna operacyjność CBR planowana jest na pierwszą połowę 2025 r., zaś Zakładu Onko BCG na drugą połowę 2025 roku.

Biomed Lublin jest polską firmą farmaceutyczną, o długoletniej historii – na polskim rynku działa już od 1944 roku. Spółka wytwarza wiele produktów leczniczych. W dalszym rozwoju organicznym mają pomóc dwie strategiczne inwestycje – budowa Centrum Badawczo-Rozwojowe i badań klinicznych oraz nowego zakładu produkcyjnego Onko BCG.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum